سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا:

برای واكسیناسیون كرونا از كسی تعهد نمی گیریم

برای واكسیناسیون كرونا از كسی تعهد نمی گیریم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: برای انجام واکسیناسیون کووید ۱۹ هیچ الزامی وجود ندارد و ما از کسی تعهدی نمی گیریم و هرکسی که بخواهد می تواند داوطلبانه واکسینه شود و الزامی در کار نیست.


به گزارش سرشیر به نقل از وزارت بهداشت، علی رضا رییسی روز یکشنبه درباره برخی موارد مطرح شده در فضای مجازی در خصوص الزامی بودن واکسیناسیون یا دریافت تعهد برای تزریق واکسن کرونا اضافه کرد: واکسیناسیون کووید ۱۹ کاملا مجانی بوده و از راه شبکه بهداشت و درمان صورت خواهد گرفت. گروه هدف برای انجام واکسیناسیون در شبکه بهداشت مشخص بوده و بر مبنای سند ملی واکسیناسیون عمل خواهد شد.
وی بیان نمود: تا آخر سال ۹۹، گروه صدمه پذیر فاز یک که حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هستند برای کرونا واکسینه می شوند.
واردات واکسن کرونا
معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره واردات واکسن کووید ۱۹ اظهار داشت: پنجشنبه هفته گذشته نخستین محموله واکسن کرونا از روسیه وارد کشورمان شد و برنامه ریزی شده که بر مبنای اولویت ها، واکسیناسیون صورت گیرد.
وی اضافه کرد: اولویت بندی واکسیناسیون طبق سند ملی واکسیناسیون کووید ۱۹ مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و در فاز اول، کادر بهداشت و درمان و گروهی از سالمندان، معلولان و جانبازان که در مراکز نگهداری می شوند واکسینه خواهند شد.
اولین گروهی که واکسینه می شوند
رییسی اظهار نمود: نخستین گروهی که واکسینه می شوند، پرسنل بخش کرونا و پرسنل آی سی یوهایی هستند که مستقیم با افراد مبتلا به کووید ۱۹ سروکار دارند و پس از آن به سراغ مراکز نگهداری سالمندان، معلولان و جانبازان می رویم.
واکسن از منبع دیگری هم به دستمان خواهد رسید
معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان نمود: خبر خوش دیگر اینکه واکسن از منبع دیگری هم به دستمان خواهد رسید و تا آخر سال ۹۹، گروه صدمه پذیر فاز یک که حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هستند، واکسینه می شوند.
میزان واردات واکسن کرونا
وی درباره میزان واردات واکسن کووید ۱۹ اظهار داشت: تابحال ۲۰ هزار دوز واکسن کووید ۱۹ وارد شده و هفته آینده هم ۱۰۰ هزار دوز دیگر وارد خواهد شد و به همین ترتیب محموله های بعدی هم وارد خواهند شد.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، نخستین محموله واکسن کرونای روسی با عنوان «اسپوتنیک وی» روز پنجشنبه ۱۶ بهمن وارد کشور شد و مقرر است محموله های بعدی در هفته های آینده وارد کشور شود. همینطور بر مبنای اعلام وزیر بهداشت، ۴.۲ میلیون دوز واکسن کرونا آسترازنکا از سبد کوواکس هم در ماه فوریه وارد می شود.
بر اساس اعلام سعید نمکی وزیر بهداشت، واکسیناسیون ضد ویروس کرونا در ایران از روز ۲۱ بهمن ماه و با اولویت کادر درمانی شاغل در آی سی یوهای کووید ۱۹ آغاز خواهد شد.


1399/11/19
20:30:04
0.0 / 5
1273
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر