معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت:

پروتكل های بهداشتی رعایت نشود، جشنواره ها را لغو می نماییم

پروتكل های بهداشتی رعایت نشود، جشنواره ها را لغو می نماییم

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از احتمال لغو و جلوگیری از برگزاری جشنوارهای فجر در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی آگاهی داد.


به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، محسن فرهادی روز دوشنبه در یک گفت وگوی تلویزیونی درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر و رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کرد: بیشترین حجم ظرفیت فروش بلیط برای سینماهای جشنواره فجر ۳۰ درصد است. همین طور حتما باید اینترنتی باشد و بلیط فیزیکی کاملا باید جمع آوری شود.
وی افزود: تست بیماری از قبل باید انجام شده و پروتکل های بهداشتی باید رعایت شود. همین طور هر صندلی متخص خود فرد است و هیچ نوع صف نباید داشته باشیم.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار داشت: در داخل سالن سینما نباید انتظار وجود داشته باشد. به محض ورود با بلیط الکترونیک، فرد باید به سالن هدایت شده و فضای دو متر در دور متر یا فضای چهار مترمربع برای هر فرد باید رعایت شود.
فرهادی بیان کرد: افتتاحیه جشنواره فجر خیلی رضایت بخش نبود. البته در یک یا دو سینما، انتظار بوجود آمد. کل جمعیت اگر در فضای چهار مترمربعی پخش می شد، پروتکل های بهداشتی رعایت می شد.
وی اضافه کرد: ناظر اول مدیر سینما و ناظر دوم همکاران وزارت ارشاد و ناظر عالی دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت خواهد بود.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار نمود: در ابتدای مسیر هستیم و پروتکل های بهداشتی حتما باید رعایت شود و در صورت عدم رعایت، در هر لحظه که متوجه شویم که سلامت مردم به خطر می افتد، کل جشنواره ها را قطع می نماییم.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، روز گذشته تصاویر و ویدیوهایی از برگزاری افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در فضای مجازی منتشر گردید که انتقادات فراوانی را در زمینه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی به دنبال داشت.
علی رضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران نیز امروز در همین رابطه اظهار داشت: باتوجه به حساسیت تهران و تعهداتی که درباب برگزاری جشنواره فجر داده شده، اما در حواشی آن شاهد نقض پروتکل های بهداشتی بودیم که بسیار نگران کننده است.


1399/11/14
02:44:09
0.0 / 5
885
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر