موج چهارم كرونا در لارستان روستای كاریان قرنطینه شد

موج چهارم كرونا در لارستان روستای كاریان قرنطینه شد

سرشیر: ایرنا- روستای کاریان از توابع بخش جویم لارستان استان فارس به سبب افزایش شمار مبتلایان و اعلام هشدار از طرف دانشکده علوم پزشکی و هماهنگی با ستاد مدیریت کرونا شهرستان و فرمانداری ویژه لارستان تا اطلاع بعدی قرنطینه کامل شد.


معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان این خبر به ایرنا اظهار داشت: این روستا باتوجه به افزایش شمار مبتلایان و هماهنگی با ستاد مدیریت کرونا شهرستان از جمعه دهم بهمن ماه جاری و تا اطلاع بعدی قرنطینه کامل شده است.
وحید یگانه زمان قرنطینه این روستا را حداقل دو هفته اعلام نمود و اضافه کرد: روستاهای اطراف این روستا نیز باید قرنطینه شوند.
یگانه تصریح کرد: عصر امروز جمعه به همراه برخی اعضای ستاد مدیریت کرونا و همین طور بخشداری جویم در روستای کاریان نشستی اضطرای خواهیم داشت و آخرین وضعیت و هشدارها را به مردم و مسئولان روستا و روستاهای همجوار نیز گوشزد خواهد شد.
وی اظهار داشت: از نظر دانشکده علوم پزشکی سه روستای همجوار کاریان شامل لاغران، جلال آباد و احمد محمودی نیز باید قرنطینه کامل شوند.
محمد علی اسروش سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز اشاره کرد: ظرف سه روزگذشته شمار افراد مثبت و مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در روستای کاریان جویم ۴۰ نفر بوده است.
وی تصریح کرد: همین طور روز پنجشنبه نهم بهمن از مجموع ۶۷ نفر شمار مبتلایان جدید شهرستان لار به این بیماری ۱۵ نفر از آنها مربوط به روستای کاریان جویم بود.
مسئولان دانشکده علوم پزشکی لارستان نسبت به بروز موج چهارم کرونا در مناطق جنوب استان فارس و افزایش میزان مراجعه کنندگان افراد مشکوک کرونائی همچون شهرهای براک، لطیفی، عمادشهر و فیشور و بخش جویم طی روزهای گذشته اعلام خطر و هشدار جدی داده بودند.
بخشدار جویم نیز با تایید این خبر اظهار داشت: روستای کاریان بنا به اعلام دانشکده علوم پزشکی تا اطلاع بعدی و از روز جمعه در قرنطینه کامل خواهد بود.
مهدی شفیعی یادور شد: این تصمیم نیز هم اینک به مردم روستا اعلام شده و هرگونه ورود و خروج به این روستا و انجام مراسمات و آیین های عباادی و سیاسی در این روستا نیز تعطیل شده است.
کاریان روستایی از توابع بخش جویم شهرستان لارستان در جنوب استان فارس و در راه راه لار – جهرم است که در ۱۱۵ کیلومتری شمال غربی لار و در ۸۲ کیلومتری جنوب شرقی جهرم واقع شده است.
بخش جویم با جمعیتی حدود ۲۵ هزار نفر و ۱۱ روستای دارای سکنه در فاصله حدود ۶۰ کیلومتری لارستان واقع شده است.
شهرستان لارستان نیز با جمعیتی افزون بر ۲۳۰ هزار نفر دارای پنج بخش و ۱۷۹ روستای دارای سکنه در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز مرکز استان فارس قرار دارد.منبع:

1399/11/10
16:47:32
0.0 / 5
1092
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , شیر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر