فرماندار آمل:

تعطیلات پیش رو برای مدیریت كرونائی آمل نگران كننده است

تعطیلات پیش رو برای مدیریت كرونائی آمل نگران كننده است

به گزارش سرشیر فرماندار شهرستان آمل نسبت به تعطیلات پیش رو اقدام مردم به مسافرت و دورهمی در ییلاقات هشدار داد و اظهار داشت: وضعیت نارنجی کرونائی در آمل بسیار شکننده است و اگر تعطیلات پیش رو با عادی انگاری مردم مواجه شویم بازگشت به شرایط قرمز دور از انتظار نخواهد بود.


علیرضا شریعت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: هم اکنون ۲۴۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های شهر آمل بستری هستند گه این عدد ما را در آستانه وضعیت قرمز قرار داده است که با کوچک ترین عادی انگاری می تواند بار دیگر محدودیت های سخت را به مردم و اقتصاد این شهر تحمیل کند.
وی با اعلان اینکه وضعیت کرونائی در شهرستان ثبات ندارد و بسیار شکننده است، اظهار داشت: اگر مردم و اصناف در رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همکاری نکنند وضعیت شهرستان باردیگر قرمز خواهد شد و این به نفع اقتصاد و مردم نخواهد بود.
فرماندار شهرستان آمل اظهار داشت: هرگونه کم توجهی، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، عادی انگاری، افزایش ترددها و عدم استفاده از ماسک باردیگر وضعیت شهرستان را به قرمز خواهد رساند و در آن صورت همه متضرر خواهند شد و خیلی از مشاغل مجبورند بار دیگر برای مدتی نامشخص به تعطیلی الزامی بروند.
شریعت عمده نگرانی مدیریت کرونائی آمل را مربوط به تعطیلات ۲۲ بهمن دانست و اضافه کرد: تعدادی از دورهمی ها برای پنهان ماندن از چشم عوامل اجرائی محدودیت کرونائی به ییلاقات منتقل شده که امیدواریم با رعایت مردم شاهد تجمعات در ییلاقات در تعطیلی پیش رو نباشیم.
شریعت اضافه کرد: دراین زمینه نیز به دهیاران و شورای روستاها تاکید و ابلاغ کرده ایم در صورت برگزاری هرگونه دورهمی و مهمانی، بدون هیچگونه اغماضی برخورد شود.
وی از مردم خواست باتوجه به شیوع بالای کرونا در روستاها و مناطق ییلاقی شهرستان از رفت و آمد و برگزاری تجمعات در این مکان ها اجتناب کنند.
۳۲ روستای آمل در وضعیت پرخطر کرونائی قرار دارند
نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت: ارتباطات اجتماعی و تعاملات گسترده روستاهای اطراف آمل با ساکنین شهر سبب تشدید آلودگی روستاها به ویروس کرونا شده است که همچنان رو به افزایش است.
وی با اعلان اینکه الان روستاها به کانون شیوع ویروس کرونا تبدیل گشته است اضافه کرد: هم اکنون ۳۲ روستای آمل در وضعیت نارنجی و پرخطر کرونائی قرار دارند که محدودیت منع تردد افراد غیر بومی به این روستاها اعمال شده است.
شریعت با اشاره به اینکه روستاها برمبنای میزان ابتلابه بیماری کووید ۱۹ بر حسب جمعیت قرنطینه خواهند شد افزود: وضعیت ۷ روستا در آمل از لحاظ شیوع ویروس کرونا به شدت نگران کننده است که این روستاها قرنطینه شده اند.
وی همین طور از شناسایی ۵۰۳ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در اخرین پایش عملیاتی طرح شهید سلیمانی آگاهی داد و اظهار داشت: این افراد با نظارت تیم های مراقبتی و کسب امکانات حمایتی در منازلشان قرنطینه شدند و به صورت مستمر طی ۲ هفته مورد پایش قرار می گیرند تا نسبت به بهبودی نسبی آنها اطمینان کسب شود.
فرماندار آمل اضافه کرد: تا حالا ۳۲۹ روستا در شهرستان آمل گندزدایی شده است و همین طور طرح قرنطینه معکوس برای افراد سالخورده و دارای بیماری زمینه ای در روستهای شهرستان انجام شده است.
شهرستان آمل بعد از حدود چهار ماه تحمل وضعیت قرمز کرونائی هفته گذشته در آخرین ارزیابی نرم افزار ماسک وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در سوم بهمن ماه از وضعیت قرمز کرونائی خارج شد و به رنگ نارنجی درآمد.
در حال حاضر ۱۵ شهرستان استان در وضعیت نارنجی قرار دارند که محدودیت های کرونائی برای این شهرستان ها شامل ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد، دور کاری ۵۰ درصد از کارکنان دستگاههای اجرائی و فعالیت مشاغل سطح دو و سه تا ساعت ۱۸ عصر است.
هم حالا یک هزار و ۳۰۲ بیمار مشکوک مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های تحت پوشش ۲ دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران و بابل بستری و تحت درمان قرار دارند که طبق اعلام رسمی حدود نیمی از این بیماران بستری را روستاییان می سازند.


منبع:

1399/11/10
15:05:41
0.0 / 5
992
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر