مدیركل كاهش خطر و بلایای وزارت بهداشت:

مراقبت، حمایت و نظارت سه ركن مهم طرح محله محور هستند

مراقبت، حمایت و نظارت سه ركن مهم طرح محله محور هستند

به گزارش سرشیر لرستان مدیرکل کاهش خطر و بلایای وزارت بهداشت اظهار داشت: مردم دورهمی های یلدایی را به صورت مجازی برگزار کنند چون که خطر اوج گرفتن ابتلای به کرونا به واسطه مراسم این شب بسیار جدی است.


دکتر محمد اسماعیل مطلق امروز سه شنبه ۲۵ آذر ماه در جلسه بررسی روند اجرایی طرح کنترل محله محور کرونا در استان(طرح شهید سلیمانی) که در محل معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد، اظهار نمود: هماهنگی برون بخشی برای اجرای هرچه موثرتر طرح شهید قاسم سلیمانی در استان لرستان بی نظیر است.
وی اظهار داشت: این هماهنگی به وجود آمده در لرستان بسیار بهتر از بیشتر دانشگاههای علوم پزشکی کشور انجام شده است که جای تقدیر دارد.
مطلق ضمن اشاره به روند اجرای طرح شهید سلیمانی، بیان نمود: با همکاری و تعامل معاونت های بهداشت در دانشگاه ها و سپاه پاسداران از آغاز آذرماه تا کنون اقدامات قابل قبولی انجام شده است.
مشاور معاون بهداشت وزیر خاطرنشان کرد: مراقبت، حمایت و نظارت سه رکن مهم طرح محله محور هستند که مکمل یکدیگر بوده و سبب می شوند بیماریابی بسیار سریع و بموقع صورت گیرد.
مطلق اظهار داشت: با روند مثبتی که برنامه در پیش گرفته است انتظار داریم تا آخر اسفندماه کنترل بسیار خوبی از شیوع بیماری در کشور داشته باشیم.
مدیرکل کاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت، مراسم دورهمی در شب یلدای پیش رو را یک عامل مهم در بالا رفتن آمار مبتلا شدن طی هفتههای آینده برشمرد و اضافه کرد: دورهمی های شب یلدا سال جاری باید مدیریت شوند و در این راه نقش صداوسیما و نظارت های تیم های مراقبتی و نظارتی بسیار حائز اهمیت می باشد.
مطلق اظهار نمود: هم وطنان می توانند دورهمی های یلدایی را به صورت مجازی برگزار کنند چون که خطر اوج گرفتن ابتلای به کرونا به واسطه مراسم این شب بسیار جدی است.
او همینطور آموزش و اطلاع رسانی عمومی مردم را در این شرایط حیاتی دانست و اظهار داشت: نقش آموزش و اطلاع رسانی صدا و سیما، رسانه های مجازی و واحد آموزش سلامت در سرتاسر شهر ها برای متقاعد کردن مردم برای حذف دورهمی شب یلدا تأثیرگذار است.

منبع:

1399/09/25
22:22:58
5.0 / 5
1066
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر