مدیر روابط عمومی علوم پزشكی شیراز

تابحال ۲۷۶۶ نفر براثر كرونا در فارس فوت كرده اند

تابحال ۲۷۶۶ نفر براثر كرونا در فارس فوت كرده اند

به گزارش سرشیر فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام نمود که از آغاز شیوع کووید۱۹ در ایران تاکنون، بالغ بر ۲۷۶۶ نفر در فارس براثر این بیماری فوت کرده اند.


دکتر سید روح الله حسینی پنجشنبه ۲۰ آذر در جمع خبرنگاران از افزایش موارد نمونه گیری به ۵۲۱هزار و ۵۶مورد از آغاز شیوع تا کنون اطلاع داد و اظهار داشت: با بررسی نمونه های انجام شده، تابحال ۱۵۵ هزار و ۳۵ بیمار مثبت قطعی در فارس شناسایی شده است.
حسینی آمار جانباختگان این بیماری طی ۲۴ساعت گذشته را هم ۱۶ نفر اعلام نمود و اضافه کرد: از آغاز شیوع این بیماری در فارس، دو هزار و ۷۶۶هم استانی را به علت مبتلا شدن به کووید ۱۹ از دست داده ایم.
وی در ادامه به وضعیت کنونی بیمارستان ها و بیماران مثبت قطعی و یا دارای علایم کروناویروس در فارس اشاره نمود که با بستری بیماران جدید و بهبودی و ترخیص دیگر بیماران، به عدد هزار و ۲۶۲ بیمار رسیده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه حال ۳۱۴ نفر از این بیماران را وخیم گزارش کرد و از بستری آنان در بخش های مراقبت ویژه اطلاع داد.
حسینی در ادامه این گزارش با بیان مجموع بهبودیافتگان این بیماری از آغاز شیوع تا امروز، بیستم آذر که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، اظهار داشت: این آمار الان به ۱۴۷هزار و ۲۶۸ مورد رسیده است.
مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز ضمن اشاره به برخی بازگشایی ها و از سرگیری فعالیت مراکز خرید، از عموم مردم خواست تا رعایت سفارش های بهداشتی و اصول پیشگیرانه را به قوانین اعمال شده محدود نسازند و برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان، در تمام ایام خویش را ملزم به رعایت فاصله فیزیکی از دیگران، لزوم استفاده از ماسک، پرهیز از تجمعات و دورهمی های خانوادگی بدانند.
منبع:

1399/09/21
15:08:39
5.0 / 5
1056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر