كاهش موارد مبتلاشدن و افزایش فوتی های كرونا در اروپا

كاهش موارد مبتلاشدن و افزایش فوتی های كرونا در اروپا

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: برای نخستین بار طی چند ماه موارد مبتلاشدن به بیماری كووید-19 در اروپا كاهش پیدا كرده اما آمار فوتی ها افزایش داشته است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، آمارهای سازمان جهانی بهداشت حاکی از آن است: هفته گذشته برای نخستین بار طی مدت بیش از سه ماه تعداد موارد جدید مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در اروپا کاهش یافته اما موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری در این منطقه روند افزایشی خودرا داشته است.
طبق اعلام این سازمان در مجموع، طی هفته گذشته نزدیک به چهار میلیون مورد جدید مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان ثبت شده و در طول این مدت حدود ۶۰ هزار نفر جان خودرا از دست داده اند.
اروپا که تا روز گذشته (سه شنبه) بیش از ۱۵ میلیون مورد مبتلاشدن به کووید-۱۹ را ثبت کرده همچون مناطقی در جهان است که بیشترین تلفات و موارد مبتلاشدن به کروناویروس را داشته است.
هفته گذشته ۴۶ درصد از مجموع موارد جدید مبتلاشدن به این بیماری و ۴۹ درصد از موارد فوتی در اروپا گزارش شده است.
با شناسایی ۱.۸۴ میلیون مورد جدید ابتلا، موارد مبتلاشدن در اروپا همچنان بالاست هرچند سازمان جهانی بهداشت تاکید کرده است در هفته گذشته برای نخستین بار در مدت بیش از سه ماه اروپا شاهد کاهش ۱۰ درصدی آمار هفتگی مبتلاشدن بوده است.
هرچند دراین بازه زمانی بیش از ۲۹ هزار مورد جدید فوت ناشی از کروناویروس در سراسر اروپا گزارش شده که از هفته گذشته افزایش ۱۸ درصدی داشته است.
قاره آمریکا نیز دومین منطقه ای است که بیشترین آمار تلفات و مبتلایان به کووید-۱۹ را در جهان داشته و روند افزایشی مبتلاشدن و مرگ و میر در آن همچنان ادامه دارد.
به گزارش مدیکال اکسپرس، سازمان جهانی بهداشت همین طور اعلام نموده است: تنها منطقه ای که هفته گذشته شاهد کاهش موارد مبتلاشدن و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ بوده منطقه جنوب شرق آسیا بوده است.1399/08/28
20:48:52
5.0 / 5
1231
تگهای خبر: بهداشت , مرگ و میر , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر