دو گروه داخلی برای تولید واكسن كرونا مدل حیوانی را پاس كردند

دو گروه داخلی برای تولید واكسن كرونا مدل حیوانی را پاس كردند

به گزارش سرشیر وزیر بهداشت اظهار داشت: ساخت واكسن كرونا در دنیا ابهامات زیادی دارد كه یكی از ابهامات، تغییرات و جهش ژنتیكی كووید ۱۹ است.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا دکتر سعید نمکی در حاشیه نشستی که با حضور دکتر رحمانی فضلی - وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا - و استانداران بر گزار شد، ضمن قدردانی از اصحاب رسانه که از اولین روزهای انتشار ویروس با کادر درمان همراه بودند، اظهار نمود: بعد از اتفاق مبارک و میمونی که در محضر رهبر معظم انقلاب افتاد و دستورات قاطع و تقسیم کار از جانب ایشان در ایجاد یک قرارگاه عملیاتی برای اجرای مصوبات ستاد ملی، رئیس جمهوری یکی از بهترین گزینه های ممکن یعنی وزیر کشور را بعنوان فرمانده قرارگاه تعیین کرد که این امر برای ما بسیار خوشحال کننده بود.

وزیر بهداشت با اشاره به همکاریهای قبلی وزارت کشور با وزارت بهداشت اظهار داشت: وزیر کشور در کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با مجموعه وزارت بهداشت همکاری و همراهی خوبی داشت و این قرارگاه حتما کار را تسهیل و تسریع خواهد نمود.

وی درمورد نشست مشترک وزیر کشور با استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اظهارکرد: در نشست امروز روسای دانشگاه ها و استانداران مطالبی را بیان کرد و از موفقیت ها و ناکامی ها در راه مقابله با کرونا گفت و امیدواریم در ایام آتی با همدلی و وفاق و با عنایت به ساختار جدید گام های خوبی برداشته شود.

نمکی در پاسخ به سوالی درمورد شایعاتی در خصوص تبعیض قائل شدن در درمان بیماران مبتلا به کرونا، ضمن غیرمنصفانه خواندن این جمله که "مسئولان مبتلا به کرونا درمان می شوند اما مردم عادی جان خویش را از دست می دهند"، خاطرنشان کرد: من در نظام سلامت سردارانی را از دست داده ام که خودشان آگاه ترین افراد به دانش روز بودند. هفته گذشته سه عزیز در نظام سلامت از دست دادیم. اما متاسفانه بعضی از مبتلایان به کرونا بسیار دیر به بیمارستان رجوع می کنند. یکی از گرفتاری های ما در آمار مرگ و میر این است که بعضی از افراد سهل انگارانه و ساده انگارانه با بیماری برخورد می کنند، اما مسؤلان و پزشکان به محض مبتلا شدن به مراکز درمانی رجوع می کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره طرح جامع خانواده محورگفت: این طرح با کمک سازمان بسیج، هلال احمر و سایر سازمان های مردم نهاد دنبال می شود تا از ظرفیت خانواده ها استفاده نماییم.

نمکی درمورد ساخت واکسن کرونا در ایران اظهارکرد:: ساخت واکسن کرونا در دنیا ابهامات زیادی دارد که یکی از ابهامات، تغییرات و جهش ژنتیکی کووید ۱۹ است.

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت تصریح کرد: پاستور و رازی ۲ مجموعه واکسن ساز قدیمی هستند که همگام با آنها، چند شرکت دانش بنیان و مجموعه برکت، کمیته ملی واکسن را تشکیل دادند و از بین ۱۲ گروه تولید واکسن سه گروه اقدام خوبی داشتند و دو گروه مدلهای حیوانی را پاس کردند و به سمت مدل انسانی می روند.

منبع:

1399/08/12
19:23:53
5.0 / 5
1129
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر