رییس انجمن متخصصان بیهوشی:

در دوران كرونا متخصصانی را از دست دادیم كه جایگزین كردنشان راحت نیست

در دوران كرونا متخصصانی را از دست دادیم كه جایگزین كردنشان راحت نیست

به گزارش سرشیر رئیس انجمن متخصصان بیهوشی با اشاره به اینكه میزان مبتلا شدن به كرونا و شهادت در بین كادر درمان بالاست، اظهار داشت: در دوران كرونا متخصصانی را از دست دادیم كه جایگزین كردنشان كار راحتی نیست.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر سلیمی_معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی و رئیس انجمن متخصصین بیهوشی در نشست روز جهانی بیهوشی، اظهار داشت: در شرایط بحرانی کرونا، متخصصین بیهوشی در خط اول درمان بیماران قرار دارند. تابحال ۱۳ نفر از شهدای مدافع سلامت از متخصصین بیهوشی بوده اند.
وی با اشاره به اینکه تخصص بیهوشی بسیار کلیدی و مهم می باشد، اظهار نمود: میزان مبتلا شدن و شهادت در بین کادر درمان بالا است. متخصصانی را از دست داده ایم که جایگزین کردنشان کار راحتی نیست.
سلیمی افزود: مذاکراتی داشته ایم که چرایی مرگ و میر بیشتر در کادر درمان را علت یابی نماییم. از طرفی داشتن پروتکل درمانی واحد درمقابل کرونا علیرغم سلایق و نظرات متفاوت، امری ضروری می باشد. خستگی کادر درمان امری است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. در این میان حفاظت فیزیکی از همکارانمان در اولویت است و مشکلاتی مانند نبود محل استراحت و غذاخوری مناسب و... نواقصی است که باید رفع گردد.
به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، در انتهای این مراسم از آلبوم تمبر شهدای جامعه بیهوشی رونمایی گردید و همینطور از خانواده بعضی از شهدای متخصصین بیهوشی کشور تقدیر گردید.
منبع:

1399/07/22
13:04:14
5.0 / 5
1554
تگهای خبر: آموزش , بیماران , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر