ماجرای تحویل ۱۵۰۰ واكسن آنفلوآنزا به مجلس چه بود؟

ماجرای تحویل ۱۵۰۰ واكسن آنفلوآنزا به مجلس چه بود؟

رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به عرضه توضیحاتی درباره ماجرای تحویل 1500 دوز واكسن آنفلوآنزا به داروخانه وابسته به مركز بهداشت مجلس و سپس بازگرداندن آن به وزرات بهداشت پرداخت.


حسینعلی شهریاری در گفت و گو با ایسنا، در توضیح موضوع تحویل ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا به داروخانه مجلس و بازگرداندن آن به وزارت بهداشت اظهار داشت: قرار بود ۱۴ تا ۱۶ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا به کشور وارد شود اما دولت بموقع ارز تخصیص نداد و واردات آن به تاخیر افتاد. اگر دولت اوایل مردادماه برای تامین واکسن آنفلوآنزا ارز تخصیص می داد تا اوایل شهریورماه وارد می شد، پس از آن هم یک سری مشکلاتی در واردات واکسن پیش آمد، آن هم بوسیله کشوری که قرار بود واکسن را به ما بدهد.
وی افزود: در نهایت مقداری واکسن وارد کشور شد و اداره کل سلامت مجلس شورای اسلامی به روال سال های گذشته ۱۵۰۰ دوز تحویل گرفت. این میزان واکسن تنها مختص نمایندگان نیست، مجلس چند هزار کارمند شامل کادر داخل مجلس، کارشناسان مرکز پژوهش ها و حتی بازنشستگانی با بالای ۶۵ سال و نمایندگان ادوار دارد. دریافت واکسن توسط اداره کل سلامت مجلس طبق روال گذشته بود اما چون هنوز امسال تمام واکسن مورد نیاز وارد کشور نشده نباید ابتدا به مجلس داده می شد، البته که هنوز واکسن بین هیچ کسی توزیع نشده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: با انتشار خبر تحویل ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا به مرکز بهداشت مجلس فضاسازی مقابل نمایندگان شروع شد، یک روز بحث تحویل ماشین دناپلاس و روز دیگر موضوع ۲۰۰ میلیون پول برای اجاره مسکن مطرح و امروز واکسن آنفلوآنزا را مطرح می کنند؛ بنده پنج دوره نماینده هستم و در طول این مدت ماشین و تلفن و پول برای اجاره خانه نگرفتم چون همه اینها را داشته ام، اما مردم بپذیرند که تعداد زیادی از نمایندگان از شهرهای کوچک به تهران می آیند و قبل از نمایندگی، معلم و کارمند دولت بودند و آنها با این شرایط نمی توانند در تهران زندگی کنند. مجلس باید برای آنها خانه تهیه نماید. یک بخشدار ۲۴ ساعته ماشین با راننده در اختیار دارد اما مجلس این امکانات را در اختیار نماینده قرار نمی دهد و این شامل اجاره دفاتر آنها هم است.
وی توضیح داد: بعضی از نمایندگان ۴ یا ۵ حوزه انتخابیه داشته که در هر حوزه به یک دفتر نیاز دارند که باید مجلس دفاتر را برای آنها اجاره کند نه اینکه این کار را به دوش نماینده بیندازد. نماینده در تهران هم باید پاسخگوی موکلان خود باشد که روزانه مراجعه می کنند و حتی به خانه های نماینده در تهران می روند، در این بین برخی بیمار هستند و در خانه نماینده می مانند، به همین خاطر بعضی از نمایندگان مجبور شده اند یک یا دو طبقه دیگر خانه اجاره کنند. در این شرایط مجلس دخالت نمی کند و هر روز جوسازی در کشور مقابل نمایندگان صورت می گیرد، نباید این وظایف را برگردن نماینده بیندازد. سوء مدیریت از مجالس قبل بوده، روال غلطی که باید اصلاح گردد.
پس از انتشار خبری در خصوص تحویل ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا به مجلس شورای اسلامی، مدیر کل سلامت مجلس، پنجشنبه شب اعلام نمود که باتوجه به شرایط ویژه امسال در تامین واکسن آنفلوآنزا، ۱۵۰۰ واکسنی که طبق روال سال های گذشته به داروخانه بهارستان تخصیص داده شده بود، به وزارت بهداشت بازگردانده شد.
منبع:

1399/07/05
14:11:14
5.0 / 5
1694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر