در كمیسیون امنیت ملی مطرح شد

مشكلی برای تامین داروی مورد نیاز مردم وجود ندارد

مشكلی برای تامین داروی مورد نیاز مردم وجود ندارد

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه طبق توضیحات رئیس سازمان غذا و دارو، دشمنان به دنبال ایجاد مشكلاتی برای تامین برخی داروهای خاص هستند اما مشكلی برای تامین داروی مورد نیاز مردم وجود ندارد.


ابوالفضل عمویی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: این جلسه با حضور اقای دکتر شانه ساز، رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت جهت بررسی موضوع تامین داروی مورد نیاز کشور انجام شد.
وی ادامه داد: بر اساس گزارش آقای شانه ساز، هم اکنون ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود و جمهوری اسلامی ایران توانمندی ها و دستاوردهای خوب و قابل توجهی در تولید دارو، فرمولاسیون آن، دانش داروسازی و حتی تامین مواد اولیه داخلی داشته است. نیاز واردات دارویی کشور حدود ۳ درصد از داروی مصرفی است که حدود نیمی از آن مربوط به داروهایی است که جدیدا به شبکه دارویی دنیا معرفی شده و ما بعد از طی یک فاصله زمانی، امکان تولید این داروها را داخل فراهم می نماییم. به همین جهت و به سبب توجه به تولیدات داخل، کشور در تامین داروی مورد نیاز مردم با مشکلی مواجه نیست.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آقای شانه ساز به کارشکنی برخی شرکت های غربی در تامین داروهای خاص مورد نیاز هم اشاره ای داشت و بیان کرد که دشمنان برای ایجاد مشکل بوسیله ایجاد کمبود برخی داروهای خاص برنامه ریزی کرده بودند که تلاش نموده ایم با اتکا به داخل از این مشکل عبور نماییم.
بگفته وی نمایندگان حاضر در کمیسیون هم ضمن تقدیر از پیشرفتهای صورت گرفته در صنعت داروسازی کشور، بر اقدامات لازم جهت حفظ امنیت دارویی مردم و همین طور مقابله با انحصارات در تامین و تولید دارو تاکید نمودند.
عمویی در آخر اظهار نمود: در هفته گذشته، کمیته های ذیل کمیسیون امنیت ملی، هم جلسات تخصصی را برگزار کرده بودند که همچون آنها در جلسه امروز، کمیته امنیت مجلس، گزارش خودرا درباره حادثه نطنز به استماع اعضا رساند. این گزارش به صورت طبقه بندی شده برای مقامات ارشد نظام ارسال خواهد شد. عصر امروز نیز کمیسیون امنیت ملی جلسه ای خواهد داشت.1399/05/14
14:17:52
5.0 / 5
1821
تگهای خبر: بهداشت , تخصص , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر