بررسی تاثیر طب سنتی چین در مقابله با كرونا

بررسی تاثیر طب سنتی چین در مقابله با كرونا

سرشیر: بعضی از مقامات بهداشتی چین براین باورند كه طب سنتی چینی در مواردی به درمان مبتلایان به بیماری كووید-19 در این كشور كمك كرده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، پژوهشگران در خیلی از کشورها به بررسی داروهای موجود و تایید شده علمی رو آورده اند تا به روشی مناسب برای درمان یا ریشه کنی بیماری کووید-۱۹ برسند. در چین، قسمتی از تلاش ها برای مقابله با این بیماری که به سرعت در جهان شیوع پیدا کرده به کارگیری طب سنتی چینی بوده است.
دولت چین اخیرا گزارشی منتشر نموده که نشان میدهد طب سنتی چینی به درمان ۹۲ درصد از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در این کشور کمک کرده است. در این گزارش تاکید شده شش داروی سنتی بعنوان داروی موثر برای مقابله با این بیماری عمل کرده است.
در گزارش دولت چین در ارتباط با داروهای سنتی موثر در درمان کووید-۱۹ به دارویی اشاره شده که در سال ۲۰۰۹ بمنظور مقابله با شیوع ویروس آنفلوآنزای H۱N۱ تولید شده است.
در چین موارد جدید مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ گزارش شده که همین موضوع باعث شده تقاضا برای طب سنتی چینی افزایش پیدا کند. شورای دولتی چین برآورده کرده است صنعت بومی طب سنتی چینی تا آخر سال ۲۰۲۰ حدود ۴۲۰ میلیارد دلار رشد می کند.
پژوهشگران در کشورهای مختلف همچنان به دنبال تست و بررسی روش درمانی موثر برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ هستند و بنا بر این مقامات چین امیدوارند تا طب سنتی چینی را به کشورهای درگیر با همه گیری این بیماری معرفی کنند.
به گزارش مدیکال دیلی، این درحالیست که هنوز شماری از کارشناسان سلامت در دیگر کشورها در مورد بی خطر بودن داروهای سنتی تردید دارند.
منبع:

1399/04/13
12:30:44
5.0 / 5
2302
تگهای خبر: بهداشت , بیماران , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر