بیماری مزمن كلیوی عامل مرگ سالانه بیشتر از یك میلیون نفر در جهان

بیماری مزمن كلیوی عامل مرگ سالانه بیشتر از یك میلیون نفر در جهان

به گزارش سرشیر بیماری مزمن كلیوی سالانه به مرگ بیشتر از یك میلیون انسان در جهان منجر می شود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، در این بررسی كه نتایج آن در مجله لنست انتشار یافته، آمده است: در سال ۲۰۱۷ حدود ۱.۲۳ میلیون نفر در جهان بر اثر مبتلا شدن به بیماری مزمن كلیوی جان خویش را از دست داده اند.
همینطور این بررسی نشان داد از سال ۱۹۹۰ جمعیت افرادی كه برای كنترل بیماری مزمن كلیوی احتیاج به دیالیز دارند حدود ۴۰ درصد رشد داشته است.
محققان آمریكایی اظهار داشتند: شواهد بدست آمده از آن حكایت می كند كه نظام سلامت در خیلی از كشورها قادر نیست تا جوابگوی نیاز بیماران دیالیزی باشد. تعداد افرادی كه احتیاج به انجام دیالیز دارند بالا رفته و از توانایی نظام سلامت خارج شده است. این شرایط می تواند نتایج جدی به همراه داشته باشد.
فشار خون بالا و دیابت همچون عوامل اصلی بیماری مزمن كلیوی به حساب می آیند؛ باآنكه بیماری های دیگری هم وجود دارند كه با خطر مبتلا شدن به بیماری مزمن كلیوی مرتبط می باشد. به قول كارشناسان قرار گرفتن در معرض مواد سمی می تواند در بعضی مواردِ مبتلا شدن به این بیماری نقش داشته باشد.
به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، در این بررسی آمده است: در سال ۲۰۱۷ بیماری مزمن كلیوی دوازدهمین عامل اصلی مرگ و میر در جهان بوده؛ این درحالیست كه در سال ۱۹۹۰ این بیماری در رتبه هفدهمین عامل اصلی مرگ و میر قرار داشته است.1398/11/25
14:27:53
5.0 / 5
4486
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر