شكایت نظام پزشكی از هاریسون سوزی به مراجع قضایی

شكایت نظام پزشكی از هاریسون سوزی به مراجع قضایی

به گزارش سرشیر رئیس كل سازمان نظام پزشكی در واكنش به آتش زدن كتاب هاریسون توسط یكی از مدعیان طب اسلامی، با انتشار اطلاعیه ای اظهار داشت: به حكم وظیفه قانونی، علمی، دینی و لزوم حمایت و صیانت از حقوق بیماران، ضمن طرح شكایت از راه مراجع قانونی و قضایی، از مسئولین محترم وزارت بهداشت و درمان می خواهم به وظیفه قانونی خود در مقابل این فجایع انسانی و علمی عمل كنند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، در بیانیه رئیس كل سازمان نظام پزشكی آمده است: « در این ایام شاهد صحنه نمایش آتش زدن یكی از كتب مرجع پزشكی توسط فردی با كسوت ولباس روحانیت بودیم.
باآنكه درتاریخ ملل، جهل مقدس هماره قربانیان بی شماری را به كام مرگ و نابودی كشیده است ولی در دنیای امروز وجود چنین نگرش و رفتاری نشانه ای از غلبه شعار بر شعور و باعث عواقب وخساراتی جبران ناپذیر برای مردم و بیماران خواهد شد.
تصور انعكاس چنین صحنه ای در داخل و خارج از كشور و در میان مردم و جوانان و عالمان، مقارن تصور جهل مقدس و خانمان سوز داعشیان و كتاب سوزی جاهلانی است كه در دنیای توهم و خرافات خویش غرق شده اند.
تاسف و رنج ما از این رفتارهای موهن در واقع فقط بخاطر آتش زدن یك كتاب نیست، تاسف بخاطر تبعات خطیری است كه ترویج این تفكر بر سلامت و زندگی مردم به همراه خواهد داشت و رنجی است كه بخاطر آتش كشیدن باورهای مردم و جوانان در دنیای علم باید تحمل نماییم.
اینجانب به حكم وظیفه قانونی، علمی، دینی و لزوم حمایت و صیانت از حقوق بیماران، ضمن طرح شكایت از راه مراجع قانونی و قضایی، از مسئولین محترم وزارت بهداشت و درمان می خواهم به وظیفه قانونی خود در مقابل این فجایع انسانی و علمی عمل كنند و هم از علمای بزرگوار حوزه های دینی هم می خواهم اجازه اشاعه این خرافات را بیشتر از این ندهند و به داد باورهای مردم وجوانان برسند.»1398/11/05
23:10:04
5.0 / 5
4186
تگهای خبر: بهداشت , بیماران , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر