طرح وزارت بهداشت برای الزامی شدن آموزش كمك های اولیه هنگام دریافت گواهی نامه رانندگی

طرح وزارت بهداشت برای الزامی شدن آموزش كمك های اولیه هنگام دریافت گواهی نامه رانندگی

به گزارش سرشیر معاون حقوقی و پارلمانی وزات بهداشت از برنامه این وزارتخانه برای الزامی كردن آموزش كمك های اولیه در كلیه مدارس كشور و همینطور برای دریافت و تمدید گواهی نامه رانندگی اطلاع داد.دكتر كریم همتی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به طرح وزارت بهداشت برای الزامی شدن آموزش كمك های اولیه در مدارس و همینطور جهت دریافت گواهی نامه رانندگی، اظهار داشت: در وزارت بهداشت در چارچوب یك لایحه بر روی این مورد كار می نماییم. باید توجه كرد از آنجایی كه پیشگیری بر درمان مقدم است، برنامه ریزی كردیم كه با شناسایی یك گروه هدف، بحث آموزش كمك های اولیه را پیش بریم. بر همین مبنا در وهله اول مدارس بعنوان گروه هدف تعیین شدند و مقرر است كار تدوین قانون آموزش الزامی كمك های اولیه در كلیه مدارس كشور را با همكاری وزارت بهداشت، هلال احمر و وزارت آموزش و پرورش پیش برده و این اقدام را انجام دهیم.

همتی با اشاره به اینكه در انگلستان هم طرح مشابهی در مدارس شان اجرا شده و نتایج خوبی به دنبال داشته است، اضافه كرد: ازاین رو ما هم روی این لایحه كار می نماییم و آنرا طی ماه های آینده تقدیم دولت می نماییم تا مراحل قانونی خویش را بپیماید.

وی تصریح كرد: در عین حال بحث الزامی شدن آموزش كمك های اولیه برای دریافت گواهی نامه و یا تمدید گواهی نامه راهنمایی و رانندگی هم در دستور كار است كه تدوین طرح آن هم با همكاری وزارت بهداشت، هلال احمر و راهنمایی و رانندگی پیش می رود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت همینطور اظهار داشت: متاسفانه حدودا سالانه ۳۸۰ هزار مرگ در كشور به علت حوادث رخ می دهد كه ۱۶ هزار موردش ناشی از حوادث جاده ای بوده و بخش عمده ای از حوادث جاده ای هم به علت خطاهای انسانی رخ می دهد. ازاین رو اگر بتوانیم بحث آموزش و فرهنگسازی و آموزش كمك های اولیه را بخصوص در سطح مدارس اجرایی نماییم، قدم مهمی در جهت كاهش مرگ های ناشی از تصادفات برداشته خواهد شد. ازاین رو پس از تدوین طرح های الزامی شدن آموزش كمك های اولیه در مدارس و همینطور برای دریافت و تمدید گواهی نامه، آنها را در چارچوب لایحه ای به دولت عرضه خواهیم كرد.
1398/08/03
14:45:23
5.0 / 5
4565
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , درمان , كلیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر