توضیحات استاندار تهران در مورد افزایش آمار سقط جنین در استان

توضیحات استاندار تهران در مورد افزایش آمار سقط جنین در استان

به گزارش سرشیر استاندار تهران در مورد افزایش آمار سقط جنین در استان تهران توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در سومین جلسه شورای حمل و نقل و ترافیك استان تهران اظهار داشت: این جلسه به صورت فوق العاده و به درخواست شهرداری تهران جهت بررسی و تایید طرح جامعه حمل و نقل ریلی تهران و حومه برگزار گردید كه در این طرح اهدافی همچون بهینه سازی خطوط مترو تهران شامل كاهش سرفاصله ها، ارتقای ایمنی و افزایش دسترسی مترو برای آحاد جامعه مورد تاكید قرار گرفته است.
وی ادامه داد: هدف دوم در این طرح توسعه خطوط ریلی برای افق ۱۴۲۰ و مطالعات در این زمینه است كه خطوط به ۱۱ خط در تهران افزایش پیدا كند.
وی افزود: در این نشست مبحث خطوط حومه ای و خطوط اكسپرس و نحوه اتصال آنها به مترو تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد بررسی های مالی و فنی به همراه مستندات در اختیار استانداری تهران قرار گیرد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد ارتباط خطوط لوله ای با مترو تهران هم اظهار داشت: ارتباط برای خطوط مترو و دسترس پذیری باید در حوزه اجرایی بررسی شود و در این زمینه نیاز است كه مستندات در اختیار ما قرار بگیرد. با این تمهیدات طرح شهرداری تهران مورد تایید قرار گرفت.
وی ادامه داد: در مورد خط متروی اسلامشهر تهران هم اختلاف نظری برای شیوه اجرایی آن به صورت انتقالی یا تبادلی وجود داشت كه نهایتا پیشنهاد مشاور شهرداری اسلامشهر در خصوص اجرای این طرح به صورت انتقالی مورد موافقت استانداری تهران قرار گرفت. باید كمك كرد كه یكی از نیازهای مردم اسلامشهر یعنی اجرای این خط ریلی محقق شود.
وی در مورد خط متروی تهران – كرج و هشتگرد هم اظهار داشت: پیشنهادی مطرح شده كه این خط تحویل استان البرز شود البته باید تحویل گیرنده هم موافق باشد. این مورد باید با تعامل حل و فصل شود.
محسنی بندپی در مورد كمك های دولت به شهرداری تهران و پرداخت یارانه مترو اظهار داشت: دولت كمك های متفاوتی را از طرق مختلف به شهرداری تهران انجام می دهد به شكلی كه ۳۵۰۰ میلیارد تومان پارسال از محل ارزش افزوده به شهرداری تهران پرداخت شده است. به نظر می رسد در زمینه مترو باید كمك های بیشتری با اولویت خطوط ریلی برای تهران در نظر گرفته شود. باید نگاه ویژه ای به حمل و نقل ریلی شهر تهران وجود داشته باشد.
وی در پاسخ به سوالی در مورد قطارهای حومه ای در سایر شهرستان های استان تهران هم اظهار داشت: مترو پردیس مطالعاتش در حال انجام می باشد و برای مترو پرند هم جلسه ای تشكیل شده و با عنایت به اعلام آمادگی شركت شهرهای جدید پرند ادامه خط مترو پرند از فرودگاه امام خمینی (ره) صورت گیرد. همینطور مدیرعامل راه آهن تهران مكلف شده كه بحث مطالعات حمل و نقل ریلی برای ملارد، قدس و شهریار را در نیمه اول سال جاری به اتمام می رساند كه حداكثر فرصت راه آهن تا مهر ماه جهت بررسی این مورد است تا در مرحله بعد وارد فاز اجرایی شویم. بطور قطع تلاش می نماییم حمل و نقل ریلی و دسترسی شهروندان به خطوط ریلی در تمام استان تهران به صورت كامل فراهم گردد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به سوالی در مورد وجود بیشترین آمار سقط جنین در استان تهران اظهار داشت: تهران یك كلانشهر است و به لحاظ درمانی با عنایت به دارا بودن متخصصین كارآزموده و گسترده بعنوان مقصدی برای بیماران در سایر استان ها قلمداد می شود. به شكلی كه بیماران برای طی سیر درمان خود به تهران اعزام می شوند. شاید در این مورد با عنایت به اینكه این كار غیر قانونی می باشد و نباید صورت گیرد و در شهرهای كوچك پزشكان و مردم هم یكدیگر را می شناسند این بیماران برای انجام این كار به تهران می آیند، بنابراین اینگونه افزایش آمار در این عرصه در تهران بوجود آمده و در حقیقت این افراد از جاهای دیگر به تهران می آیند.1398/06/23
21:47:42
5.0 / 5
4183
تگهای خبر: بیماران , پزشك , تخصص , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر