عرضه خدمات پزشكی مجانی به مناسبت روز پزشك در تهران

عرضه خدمات پزشكی مجانی به مناسبت روز پزشك در تهران

به گزارش سرشیر دبیر جشنواره بزرگ ارتقاء سلامت شهروندان تهرانی از عرضه خدمات پزشكی مجانی به مناسبت روز پزشك در تهران اطلاع داد.


دكتر محمدرضا عزیزی، مدیر آموزش سازمان نظام پزشكی در گفتگو با ایسنا، ضمن تبریك روز پزشك اظهار داشت: سازمان نظام پزشكی به مناسبت روز پزشك و با عنایت به وظایفی كه در قانون برای این سازمان معین شده كه موظف است در جهت ارتقای سطح سواد و آگاهی های حوزه سلامت مردم گام بردارد در نظر دارد؛ روز اول شهریور مصادف با ولادت حكیم ابوعلی سینا و روز پزشك جشنواره بزرگ ارتقاء سلامت شهروندان تهران در چهار منطقه شهر تهران را برگزار كند.
وی اضافه كرد: فرهنگسرای بهمن در میدان بهمن، كانون فرهنگی و ورزشی مالك در خیابان خاوران، كانون فرهنگی مقداد در خیابان سی متری جی و فرهنگسرای هنگام در خیابان هنگام در تهران برای عرضه خدمات تخصصی از جانب پزشكان متخصص در نظر گرفته شده است.
عزیزی با اشاره به اینكه عمده كارهایی كه در این جشنواره انجام می شود عرضه خدمات آموزشی به مردم است اظهار داشت: آموزش مراقبت های اولیه، مراقبت اورژانس، جلوگیری از بیماری های شایع و هم عرضه خدمات اولیه مراقبتی بهداشتی مانند كنترل فشارخون، قند خون، اندازه گیری قد و وزن شهروندان و.... انجام می شود. این برنامه های آموزشی در سالن های مراكز ذكر شده و توسط اساتید و پزشكان در روز جمعه عرضه خواهد شد.
دبیر جشنواره بزرگ ارتقاء سلامت شهروندان تهرانی با اشاره به اینكه در روز پزشك در فرهنگسرای بهمن علاوه بر اجرای برنامه های آموزشی، برنامه های مفرح هم برگزار می شود افزود: رادیو سلامت با همكاری سازمان نظام پزشكی برنامه ای با عنوان دستان پر مهر در سالن همایش بین المللی فرهنگسرای بهمن برگزار می نماید. در این برنامه میزبان حدود ۱۵۰۰ تا دو هزار نفر از شهروندان تهرانی برای عرضه خدمات تخصصی پزشكی و اجرای جشن و نمایش هستیم.
وی با اشاره به اینكه خدمات پزشكی در رشته های مختلف به شهروندان عرضه می شود خاطرنشان كرد: خدماتی در حوزه قلب و عروق، زنان و زایمان، مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی، گوارش، كلیه، فشارخون، بینایی سنجی، روماتولوژی و.... توسط اساتید متخصص به صورت مجانی به شهروندان تهرانی عرضه می شود. همینطور دانشكده تغذیه دانشگاه علوم پزشكی تهران در نظر دارد با همكاری رادیو سلامت پویشی با عنوان پویش ترازو در این فرهنگسرا برگزار كرده و با ترازوهای تخصصی و دیجیتال قد و وزن شهروندان تهرانی اندازه گیری می شود تا مردم از وضعیت چاقی و لاغری خود آگاه شوند.
عزیزی در انتها اضافه كرد: امسال این جشن بزرگ تنها در شهر تهران برگزار می گردد اما تصمیم داریم با همكاری نظام پزشكی شهرستان ها چنین برنامه هایی را در شهرستان ها هم اجرایی نماییم.1398/06/01
01:16:47
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر