تاثیر داروهای رفلاكس معده بر خطر شكستگی استخوان در كودكان

تاثیر داروهای رفلاكس معده بر خطر شكستگی استخوان در كودكان

به گزارش سرشیر بررسی ها نشان داده است داروهای رفلاكس معده خطر شكستگی استخوان را در كودكان می افزایند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، نوزادان اغلب به علت بازگشت اسید به مری با داروهای ضد اسید تحت درمان قرار می گیرند و این در حالیست كه نتایج یك تحقیق نشان داده است مصرف این داروها خطر شكستگی استخوان را در دوران كودكی بالا می برد.
در این بررسی متخصصان علوم پزشكی در آمریكا به ارزیابی اطلاعات بیشتر از ۸۵۰ هزار كودك پرداختند. حدود ۹۷ هزار نفر از آنان در سال نخست تولد داروهای رفلاكس معده دریافت نمودند، برای ۸۰۰۰ نفر مهاركننده های پروتون پمپ همچون نكسیوم تجویز شد، ۷۱ هزار نفر آنتاگونیست های گیرنده هیستامین -۲ از قبیل پپسید و ۱۸ هزار نفر هر دو مورد را دریافت كرده بودند.
متخصصان با در نظر گرفتن فاكتورهایی همچون جنسیت، چاقی، تولد زودهنگام و متغیرهای دیگر دریافتند در مقایسه با نوزادانی كه این داروها را دریافت نكرده بودند نوزادانی كه قبل از سن یك سالگی از مهاركننده های پروتون پمپ مصرف كرده بودند ۲۳ درصد بیشتر در معرض شكستگی بودند. همینطور مصرف آنتاگونیست های گیرنده هیستامین -۲ با افزایش ۳۱ درصدی خطر شكستگی همراه بوده است.
به گزارش نیویورك تایمز، بالا آوردن شیر در نوزادان شایع است. اما بیماری بازگشت اسید به معده باعث مشكلات جدی تر از قبیل استفراغ های مكرر، مشكل در خوردن و بلع غذا و هم تحریك پذیری می شود.1398/04/15
18:56:26
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: ارزیابی , پزشك , تخصص , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر