ضرورت ارتباط پزشكان زندان ها با شبكه پزشكان درمانگر ایدز

ضرورت ارتباط پزشكان زندان ها با شبكه پزشكان درمانگر ایدز

به گزارش سرشیر رئیس اداره كنترل ایدز وزارت بهداشت ضمن ارائه گزارشی به شورایعالی سلامت و امنیت غذایی در مورد برنامه های اجرا شده در جهت كاهش موارد جدید مبتلا شدن به HIV و همینطور مرگ و میر ناشی از این بیماری، همینطور از اقدامات انجام شده در زمینه تغییر سیاست درمان به ˮدرمان برای همهˮ و وصل شدن پزشكان زندان به شبكه پزشكان درمانگر ایدز اشاره نمود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، نشست گزارش پیشرفت نهمین مصوبه جلسه چهاردهم شورایعالی سلامت و امنیت غذایی كشور با عنوان چهارمین برنامه استراتژیك ملی كنترل اچ آی وی با حضور دكتر علی اصغر فرشاد، رئیس دبیرخانه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی، برگزار گردید.

دكتر كازرونی - رئیس اداره كنترل ایدز وزارت بهداشت با اشاره به مشاركت ۲۳ دستگاه و نهاد اجرایی در تدوین این برنامه، گزارشی درمورد پیشرفت كار مصوبه با هدف كاهش موارد جدید مبتلا شدن به اچ آی وی و كاهش ۲۰ درصدی مرگ و میر عرضه كرد.

در این گزارش، اهم دستور كار كمیته نظارت بر اجرای برنامه، اهم مصوبات كمیته، اقدامات انجام شده، چالش ها، درخواست و آمار اچ آی وی تا بهمن ۱۳۹۷ عرضه شد.

برپایه این گزارش، از اهم دستور كار كمیته می توان به پیگیری اعتبار كنترل و كاهش صدمه های اجتماعی در جهت طرح تقسیم كار ملی وزارت كشور، ارزیابی دستورالعمل ها شامل مراقبت و درمان، حمایت و توانمندسازی مراكز ویژه زنان و كاهش صدمه و همینطور از اقدامات انجام شده، ادغام خدمات تشخیص مراقبت و درمان در نظام PHC، ادغام برنامه جلوگیری از انتقال مادر به كودك، تغییر سیاست درمان به "درمان برای همه" و وصل شدن پزشكان زندان به شبكه پزشكان درمانگر ایدز اشاره نمود.

بنابر اعلام وبدا، همینطور از مصوبات این نشست می توان بهره گیری از ساختار نظام نامه سلامت بین بخشی در سطح استان ها، توانمندسازی دبیرخانه های سلامت دستگاه ها با روش های اجرایی و مناسب برای برنامه آموزشی كنترل ایدز به تفكیك دستگاه ها و تهیه گزارش عملكرد دستگاه ها درمورد برنامه استراتژیك ملی كنترل اچ آی وی را برشمرد.

گفتنی است در این جلسه، نمایندگانی از وزارت خانه های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، رفاه، تعاون، كار و امور اجتماعی و سازمان های صدا و سیما، زندان ها، برنامه و بودجه و بهزیستی حضور داشتند.1398/02/14
20:15:04
5.0 / 5
4409
تگهای خبر: آموزش , ارزیابی , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر