از ابتدای امسال؛

جزء فنی اعمال پیوند عضو را وزارت بهداشت پرداخت می كند

جزء فنی اعمال پیوند عضو را وزارت بهداشت پرداخت می كند

سرشیر: رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت اظهار داشت: هزینه های جزء فنی اعمال پیوند اعضا با هدف پیشگیری از ضرر و زیان مراكز درمانی و تا زمان اجرای دستورالعمل های ارسالی به بیمه ها به صورت علی الحساب توسط معاونت درمان وزارت بهداشت به این مراكز پرداخت می شود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دكتر مهدی شادنوش با اشاره به اینكه پیوند اعضا در كشور ایران از شرایط مناسبی برخوردار است، اظهار داشت: یكی از اشكالات موجود در راه پیوند اعضا، عدم حمایت های كافی از این حوزه بوده است، با وجود اینكه در خیلی از موارد، پیوند یك انتخاب نیست؛ بلكه ضرورتی برای ادامه حیات بیمار است و یا در مواردی مانند بیماری های كلیه كه فرد از دیالیز استفاده می نماید، زندگی سختی را می گذراند؛ در صورتی كه با یك پیوند كلیه می تواند به زندگی عادی خود بازگردد.
شادنوش با اشاره به اینكه یكی از موانع موجود بر سر راه پیوند عدم حمایت مالی كافی بیمه ها از مراكز پیوند است، اظهار داشت: دستورالعمل پوشش هزینه های پیوند و جزء فنی بیمار كه شامل هتلینگ، پاراكلینیك، دارو و لوازم مصرفی بخش می شود، مردادماه سال ۹۵ جهت اجرا به بیمه ها ابلاغ گردیده كه تابحال عملیاتی نشده است.
رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، اظهار داشت: هزینه های جزء فنی اعمال پیوند اعضا با هدف پیشگیری از ضرر و زیان مراكز درمانی و تا زمان اجرای دستورالعمل های ارسالی به بیمه ها به صورت علی الحساب توسط معاونت درمان وزارت بهداشت به این مراكز پرداخت می شود. این پرداخت ها از شروع سال ۹۸ از محل بسته یارانه طرح تحول سلامت برای تكمیل هزینه های پیوند و كمك به بیماران به صورت ویژه استفاده می شود و پرداخت های جزء حرفه ای باز همانند گذشته و بموقع توسط وزارت بهداشت در حال انجام می باشد.
منبع:

1398/02/12
12:40:16
5.0 / 5
4369
تگهای خبر: بهداشت , بیماران , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر