دهكده سلامت قشم، فرصتی برای توریسم سلامت در جام جهانی 2022 قطر

دهكده سلامت قشم، فرصتی برای توریسم سلامت در جام جهانی 2022 قطر

به گزارش سرشیر وزیر ورزش و جوانان از طرح بزرگ دهكده سلامت قشم بعنوان فرصتی برای افزایش ظرفیت توریسم سلامت در كشور نام برد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی در حاشیه آیین كلنگ زنی پروژه دهكده سلامت در روستای گامبرون قشم، اظهار داشت: این طرح مهم چند بعدی با مشاركت سرمایه گذار بومی و ۷۵ پزشك متخصص كشور می تواند ظرفیت گردشگر درمانی ایران را تا دو برابر افزایش دهد.
وی با بیان اینكه هم اینك ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر از مردم كشورهای همسایه در طول سال برای امور درمانی به ایران سفر می كنند، اضافه كرد: نزدیكی كشورهای حاشیه خلیج فارس به جزیره قشم و فعالیت این طرح مهم حوزه سلامت می تواند ظرفیت گردشگر درمانی كشورمان را به یك میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ارتقا دهد.
وزیر ورزش و جوانان از ظرفیت پرارزش پزشكان متخصص در كشور بخصوص در حوزه بیماری های صعب العلاج، جراحی های قلب باز، پیوند اعضا و جراحی های چشم بعنوان فرصتی برای جذب گردشگر سلامت نام برد.
وی با تاكید بر اینكه می توانیم ایران را به قطب اصلی گردشگری سلامت منطقه تبدیل نماییم، از قشم بعنوان یكی از فرصت های مهم این حوزه یاد كرد و اضافه كرد: به هر میزان كه در بخش درمان و سلامت سرمایه گذاری نماییم و ورزش های همگانی را توسعه دهیم، به صورت حتم از بازدهی ده ها برابری آن بهره خواهیم برد.
سلطانی فر با اشاره به مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر كه برای اولین بار با عنایت به شرایط آب و هوایی كشور میزبان در نیمه دوم سال برگزار می شود، از این تورنمنت مهم جهانی بعنوان فرصتی برای ایجاد طرح های ورزشی، اقامتی و توریسم سلامت در مناطق آزاد قشم و كیش كه در نزدیكی كشور قطر قرار دارند، نام برد.
وی افزود: با حضور سفیر كشورمان در قطر، گفت و گوهای بسیار مهمی با كنفدراسیون فوتبال قطر داشتیم تا از موقعیت مناطق آزاد قشم و كیش برای بهتر برگزار شدن این مسابقات جهانی كمك نماییم.
به قول سلطانی فر، در نوار ساحلی جزیره قشم با ایجاد چند كمپ ورزشی با امكانات سالن های بدن سازی و بخش ریكاوری می توان به تیم های شركت كننده جام جهانی قطر سرویس های خوبی با درآمدهای بالا عرضه كرد.
وی اظهار داشت: درصورتی كه زمین ورزشی و بخش مهم ریكاوری دهكده سلامت قشم تا آخر دولت تدبیر و امید و تا دو سال آینده به بهره برداری برسد، با عنایت به شرایط یكسان آب و هوایی قشم و قطر می توان از این موقعیت برای عرضه سرویس دهی به تیم های فوتبال كشورهای مختلف جهان بهره برد.
وزیر ورزش و جوانان با تاكید بر اهمیت سرمایه گذرای یك هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در فاز نخست این طرح حوزه سلامت قشم، اضافه كرد: اطمینان دارم با آغاز به كار فاز نخست این پروژه و كسب درآمد بالا از سهم جذب گردشگر و سرویس دهی به تیم های شركت كننده در جام جهانی قطر، میزان سرمایه گذاری ها در منطقه آزاد قشم به شدت افزایش خواهد یافت.
وی افزود: منطقه آزاد قشم می تواند با حمایت و جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاران داخلی و خارجی، نقش مهمی در تامین نیازهای كشور بخصوص در شرایط خاص و تحریم ها ایفا كند.
به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، پروژه دهكده سلامت قشم با چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در زمینی به مساحت ۱۲۲ هزار مترمربع در سه فاز درمانی، گردشگری و تفریحی با هدف ارتقاء سطح سلامت جزیره و ایجاد پایگاهی برای جذب گردشگر و گردشگری سلامت توسط بخش خصوصی در روستای گامبرون جزیره قشم ایجاد می شود.
فاز نخست این طرح با یك هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری به ساخت یك بیمارستان ۶۴ تختخوابه، یك كلینیك تخصصی ارتوپدی و مركز ریكاوری ورزشی برای جذب ورزشكاران بخصوص فوتبالیست های ایرانی و كشورهای حوزه خلیج فارس اختصاص دارد. در فاز دوم و سوم هم ساخت یك هتل چهار یا پنج ستاره و یك شهربازی بسیار مدرن پیش بینی شده است.1398/01/16
18:02:28
5.0 / 5
4549
تگهای خبر: بیمارستان , پزشك , تخصص , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر