بهترین مسكن طبیعی

بهترین مسكن طبیعی

به گزارش سرشیر نتایج یك بررسی نشان داده است كه كمبود خواب باعث افزایش حساسیت به درد می شود و در مقابل ˮخواب كافیˮ همچون یك مُسكن طبیعیِ اثرگذار و مفید عمل می كند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: كمبود خواب سبب می شود واكنش های تسكین دهنده درد در مغز از بین برود كه در نتیجه حساسیت به درد افزوده می شود.
كمبود خواب تأثیرات متعددی بر مغز دارد كه نارسایی شناختی، عدم توانایی در یادگیری و شكل گیری خاطرات همچون آنها به حساب می آیند. متخصصان در بررسی جدید خود به مطالعه تأثیر دیگری از كمبود خواب بر بدن پرداخته و آن "افزایش حساسیت به درد" است.
به قول متخصصان در دانشگاه كالیفرنیا، كمبود خواب مكانیزم طبیعی مغز را در تسكین درد با اختلال روبرو می كند كه این امر می تواند نشان دهنده ارتباط بین بحران سلامت عمومی كمبود خواب، درد مزمن و تجویز داروهای حاوی مخدر باشد.
در آمریكا بیشتر از ۲۰ درصد از مردم به درد مزمن گرفتار هستند. همینطور طبق اعلام مركز كنترل و جلوگیری از امراض آمریكا روزانه به صورت میانگین حدود ۱۳۰ نفر از مردم این كشور به علت اوردوز با مخدرها جان خویش را از دست می دهند.
در این بررسی متخصصان احساس درد را در ۲۴ فرد بزرگسال و با استفاده از حرارت دادن به پاهایشان تحریك كردند. هیچیك از این افراد در زمان شروع مطالعه به مشكل خواب یا هر گونه اختلال های در رابطه با درد گرفتار نبودند.
متخصصان آستانه درد این افراد را بعد از یك خواب شبانه خوب و با استفاده از اسكن های مغزی مورد بررسی قرار دادند. همینطور آستانه درد این افراد بعد از آنكه از خواب شبانه محروم شدند اندازه گیری شد.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، آنها مشاهده نمودند كه كمبود خواب سبب می شود حساسیت به درد در افراد شركت كننده افزایش پیدا كند.
شرح این مطالعه در نشریه تخصصی "نوروساینس" انتشار یافته است.1397/11/10
00:01:44
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: تخصص , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر