مراقب گوش شناگر باشید

مراقب گوش شناگر باشید

سرشیر: یك متخصص گوش، حلق و بینی خیس شدن كانال گوش را یكی از علل عفونت گوش خواند و اظهار داشت: نخستین قدم برای درمان عفونت گوش شناگر، تخلیه عفونت و تمیز كردن كانال گوش است.


دكتر مشهود تقی لو در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه چند عامل در بروز عفونت خارجی گوش موثر است، اظهار داشت: رطوبت و خیس شدن كانال گوش یكی از عوامل بروز عفونت گوش است و زمانی بروز پیدا می كند كه آب در اثر استحمام و یا ورود فرد به استخر وارد انحنای كانال و در عمق زیاد گوش می گردد و چون گوش نمی تواند آن را تخلیه كند، زمینه را برای عفونت بوجود می آورد.
وی اضافه كرد: گرم كردن گوش پس از حمام و استخر هم می تواند موجبات درد گوش را تولید كند؛ به صورتی كه فرد پس از حمام و یا استخر از سشوار استفاده نماید می تواند سبب درد گوش شود.
این متخصص گوش، حلق و بینی اظهار نمود: یكی از دلایل دیگر برای بروز عفونت گوش، نبود جرم گوش است؛ چراكه جرم گوش یك ماده اسیدی و ضد میكروب است كه برای جلوگیری از عفونت گوش تولید می گردد و در صورتی كه میزان این ماده كم شود و یا به علت شستشوی گوش این ماده از بین برود، می تواند باعث عفونت گوش شود.
تقی لو تصریح كرد: افرادی كه شناگر هستند هم گاها دچار بیماری گوش شناگر كه یك نوع عفونت گوش خارجی است، می شوند كه در واقع استخوان كانال گوش افزایش ضخامت می دهد و كانال گوش گرفته می گردد و زمینه را برای عفونت فراهم می آورد.
وی در مورد علایم این بیماری اضافه كرد: یكی از علایم گوش شناگر، ترشح عفونت زرد مایل به سفید است. همینطور گوش به شدت درد ناك می گردد و حتی نمی توان به لاله گوش دست زد. كانال گوش متورم و فرد دچار كاهش شنوایی و سرگیجه می گردد.
این متخصص در مورد درمان این بیماری تصریح كرد: نخستین قدم برای درمان عفونت گوش شناگر، تخلیه عفونت و تمیز كردن كانال گوش است و سپس پزشك معالج نسبت به تجویز یك سری قطره جهت كاهش عفونت اقدام می كند.1397/03/27
15:08:03
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر