انجام بیش از ۱۸۷ ماموریت توسط اورژانس از ابتدای طرح سلامت نوروزی تابحال

انجام بیش از ۱۸۷ ماموریت توسط اورژانس از ابتدای طرح سلامت نوروزی تابحال

سرشیر: سرپرست سازمان اورژانس كشور اظهار داشت: اورژانس ۱۱۵ كشور از ابتدای طرح سلامت نوروزی (۲۴ اسفند۹۶) تاكنون، ۱۸۷ هزار و ۲۹۸ ماموریت انجام داده كه ۴۱ هزار و ۲۹۰ مأموریت مربوط به حوادث ترافیكی و ۱۴۶ هزار و ۸ مأموریت هم مربوط به حوادث غیرترافیكی بوده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، پیرحسین كولیوند اضافه كرد: اورژانس ۱۱۵ در ماموریت های خود در طرح سلامت نوروزی توانسته ۳۵ هزار و ۶۸۰ مصدوم حوادث ترافیكی و ۶۰ هزار و ۷۹۰ بیمار حوادث غیرترافیكی را به بیمارستانها منتقل، سه هزار و ۷۰۹ نفر از مصدومین حوادث ترافیكی و ۳۱ هزار و ۵۹۱ بیمار حوادث غیرترافیكی را در محل درمان كند.
وی خاطرنشان كرد: در طرح سلامت نوروزی و تا كنون، ۴۵ هزار و ۵۹۳ نفر به ایستگاه های سلامت در سطح كشور مراجعه نموده اند همینطور پرسنل اورژانس مستقر در این ایستگاه ها موفق به انجام دو هزار و ۴۵۰ ماموریت ترافیكی و ۴۳ هزار و ۱۴۳ ماموریت غیرترافیكی شدند كه در مجموع، یك هزار و ۳۲۶ مصدوم و بیمار را به بیمارستانها منتقل و ۴۳ هزار و ۹۵۹ نفر را هم در محل، درمان كنند.
سرپرست سازمان اورژانس كشور تعداد ماموریت های اورژانس هوایی در طرح سلامت نوروزی را ۲۰۰ ماموریت عنوان نمود و اضافه كرد: اورژانس هوایی در این مدت توانست ۳۳۷ بیمار و مصدوم را به بیمارستانها و مراكز درمانی منتقل كند كه ۲۱۳ نفر مربوط به حوادث ترافیكی و ۱۲۴ نفر هم مربوط به حوادث غیرترافیكی بودند.
دكتر كولیوند در مورد عملكرد اورژانس بیمارستانها در طرح سلامت نوروزی، اظهار داشت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا كنون، دو میلیون و ۱۳۸ هزار و ۳۹ نفر به اورژانس بیمارستانهای دولتی مراجعه نموده اند و برای آنها ۳۲ هزار و ۶۵۶ عمل جراحی اورژانسی و ۲۱ هزار و ۳۱۱ عمل جراحی غیراورژانسی انجام شده است.
وی افزود: در مدت یاد شده، ۴۶ هزار و ۴۰۷ بیمار قلبی، ۳۰ هزار و ۵۰۵ بیمار تنفسی، ۴ هزار و ۸۴۳ بیمار دچار سكته مغزی و ۳۵ هزار و ۲۴۸ بیمار با مسمومیت گوارشی در بیمارستانهای كشور پذیرش شده اند كه ۸۰ هزار و ۶۴۶ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری و ۸۴ هزار و ۳۱۴ نفر هم در سایر بخش های بیمارستانی، بستری شده اند.
سرپرست سازمان اورژانس كشور با اشاره به انجام ۷۶۱ هزار و ۶۱۴ بازدید توسط اكیپ های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت، تصریح كرد: این اكیپ های بازرسی، ۲۷ هزار و ۹۴ مورد بازرسی از اماكن بین راهی انجام داده اند.
كولیوند خاطرنشان كرد: در بازرسی های اكیپ های بهداشت محیط وزارت بهداشت، ۱۰ هزار و ۶۰ مركز متخلف به مراجع قضایی معرفی و دو هزار و ۶۸ مركز متخلف هم پلمپ شده اند.
به گفته سرپرست سازمان اورژانس كشور، از ابتدای طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط(۱۵ اسفند۹۶) تا كنون، یك هزار و ۳۴۱ تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی، معدوم شده است.1397/01/14
13:48:47
5.0 / 5
4744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر