تهیه و ترجمه مدارک لازم برندگان لاتاری

تهیه و ترجمه مدارک لازم برندگان لاتاری

در این مقاله از کارت سبز می خواهیم به شرایط برندگان لاتاری و اقداماتی که لازم است انجام دهند، می پردازیم.


برندگان لاتاری، افرادی هستند که با ثبت نام لاتاری شانس ورود به خاک آمریکا و اخذ شهروندی این کشور را پیدا کرده اند. شاید فکر کنید که برنده شدن در لاتاری به معنای اخذ شهروندی آمریکا و گرین کارت آن است. اما باید بگوییم این تصور غلط است. زیرا با برنده شدن در لاتاری تنها نصف مسیر دریافت ویزا و مهاجرت به آمریکا را طی کرده اید. نصف دیگر مسیر کارها و اقدامات اداری و مهاجرتی هستند که باید به دقت و با حساسیت بالایی انجام شوند. موسسه مهاجرتی کارت سبز، یکی از معتبرترین موسسه هایی است که شما را در انجام صفر تا صد امور مهاجرتی یاری می دهد. در این مقاله از کارت سبز می خواهیم به شرایط برندگان لاتاری و اقداماتی که لازم است انجام دهند، می پردازیم.

شرایط برندگان لاتاری بعد از برنده شدن چگونه است؟

همان طور که در بخش قبل اشاره کردیم برندگان لاتاری بعد از دریافت نتایج لاتاری، باید جهت انجام امور اداری خود اقدام کنند. انجام امور اداری بعد از دریافت جواب لاتاری بسیار مهم است. زیرا همواره تعداد ویزاهایی که توسط دولت آمریکا به برندگان اهداء می شوند، از تعداد برندگان کمتر خواهند بود. این بدین معناست که همه برندگان لاتاری موفق به دریافت ویزا و مهاجرت به آمریکا نخواهند شد. بنابراین برندگان لاتاری با انجام صحیح کارهای اداری و پیشبرد آن ها با برنامه ریزی دقیق می توانند شانس خود را برای دریافت گرین کارت آمریکا افزایش دهند.

کارت سبز، موسسه ای است که با تکیه بر دانش و تجربه چندین ساله خود می تواند شانس شما را جهت دریافت ویزا افزایش دهد. کارشناسان این مجموعه با روند اداری مهاجرت به آمریکا از طریق برنده شدن در لاتاری آشنایی کامل دارند. بنابراین می توانند شما را در تمامی مراحل، از برنده شدن در لاتاری تا ورود به خاک آمریکا همراهی کنند.

برندگان لاتاری چه مدت زمانی برای دریافت ویزا مهلت دارند؟

برندگان لاتاری از زمان اعلام نتایج لاتاری در ماه می تا 30 ام سپتامبر سال آینده برای دریافت ویزا و مهاجرت به آمریکا فرصت دارند. بنابراین برندگان برای انجام کارهای اداری و دریافت ویزا از اداره مهاجرت آمریکا، تنها یک سال و 4 ماه فرصت خواهند داشت. لازم است بدانید که ویزای صادر شده جهت ورود به خاک آمریکا تنها شش ماه اعتبار دارد. یعنی برندگانی که موفق به اخذ ویزا از طریق لاتاری شده اند باید در طی شش ماه بتوانند به آمریکا مهاجرت نمایند. در غیر این صورت ویزای صادر شده اعتبار خود را از دست داده و فرد نمی تواند از طریق آن برای مهاجرت اقدام نماید.

برندگان لاتاری بعد از برنده شدن باید چه اقداماتی انجام دهند؟

بین برندگان لاتاری تا مهاجرت به آمریکا و اخذ گرین کارت، یک سری اقدامات اداری وجود دارند. در واقع بدون انجام دادن این اقدامات اداری، امکان استفاده از فرصت پیش آمده برای برندگان وجود نخواهد داشت. متاسفانه بسیاری از برندگان خوش شانس، از سر ناآگاهی و عدم اطلاعات کافی شانس خود را برای مهاجرت به آمریکا از دست می دهند. انجام به موقع این کارهای اداری باعث می شود که فرد هم در زمان و هم در هزینه خود صرفه جویی نماید.

تکمیل فرم مهاجرتی DS 260 توسط برندگان مسابقه لاتاری

کامل کردن فرم مهاجرتی DS 260 مهم ترین و اولین کاری است که برندگان لاتاری باید نسبت به انجام آن اقدام نمایند. این فرم به زبان انگلیسی بوده و یک سری اطلاعات شخصی در مورد تحصیلات، شغل، سوء پیشینه و ... از افراد می پرسد. پاسخ دادن صحیح و صادقانه به سوالات این فرم به زبان انگلیسی بسیار مهم است. زیرا شرایط فرد بر اساس این فرم توسط آفیسر سنجیده می شود.

لازم است بدانید برای هر یک از اعضای خانواده یا وابستگان فرد پر کردن این فرم به صورت جداگانه ضروری است. برخی از برندگان فکر می کنند که هر چه زودتر جهت تکمیل این فرم اقدام نمایند، شانس آن ها برای دریافت ویزا بیشتر خواهد بود. اما این تصور اشتباه است.

دریافت دعوت نامه جهت انجام مصاحبه در سفارت آمریکا

بعد از تکمیل کردن فرم DS 260 توسط برندگان لاتاری و دریافت کیس نامبر، این افراد باید منتظر تعین وقت سفارت برای انجام مصاحبه بمانند. تعین وقت مصاحبه که به اصطلاح به آن کارنتی کیس نیز می گویند از طریق صفحه ویزا بولتن اعلام می شود. برندگان از طریق کیس نامبر خود و مراجعه به این صفحه می توانند اطلاعات مربوط به زمان، سفارت و محل دقیق مصاحبه را دریافت نمایند. معمولا سفارت های ارمنستان، ترکیه و امارات برای برندگان ایرانی لاتاری در نظر گرفته می شود. انتخاب محل سفارت بر عهده مرکز کنسولی کنتاکی می باشد.

تهیه و ترجمه مدارک لازم برندگان لاتاری

مدارک در اخذ ویزای آمریکا از سفارت این کشور برای برندگان لاتاری حرف اول را می زنند. شما هر چقدر هم که شرایط مهاجرت به آمریکا را داشته باشید، بدون مدارک کامل نمی توانید جهت دریافت این ویزا اقدام کنید. سالانه بسیاری از درخواست های ویزا به دلیل کامل نبودن و ناقص بودن مدارک ریجکت می شوند. مدارک هویتی، تحصیلی، مالی، شغلی و ... برندگان باید به دقت به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

برای آگاهی از لیست کامل این مدارک و ترجمه آن ها می توانید با کارشناسان موسسه کارت سبز در ارتباط باشید. کارشناسان کارت سبز می توانند مدارک لازم را به بهترین شیوه ترجمه کرده و آنان را جهت تحویل به سفارت آماده سازند. برخی از این مدارک مهم عبارتند از:

· مدارک پزشکی

· مدارک ازدواج و طلاق

· اسناد مالی مربوط به حساب بانکی، املاک و مستغلات

· مدارک تحصیلی

· مدارک هویتی

· مدارک تمکن مالی و اسپانسر

· عدم سوء پیشینه

· و ...

انجام کارهای مدیکال برندگان لاتاری و مراجعه به پزشک معتمد

همراه داشتن مدارک پزشکی و واکسیناسیون برای برندگان لاتاری در هنگام انجام مصاحبه در سفارت آمریکا الزامی است. بنابراین بدون ارائه این مدارک نمی توانید شانسی برای دریافت ویزای آمریکا را داشته باشید. شایان ذکر است که انجام معاینات پزشکی باید در کشور مقصد و در کلینیک های مورد تایید سفارت آمریکا و پزشک معتمد انجام خواهند شد. این معاینات پزشکی جهت عدم ورود بیماری های خطرناک مانند جذام، سل و یا برخی از بیماری های روانی به خاک آمریکا انجام می شوند. همچنین ارائه کارت واکسیناسیون در مرحله مدیکال بسیار مهم است. بعد از انجام معاینات، نامه مهر شده ای به فرد تحویل داده می شود که فرد باید آن را به آفیسر سفارت تحویل دهد.

برای انجام معاینات در کلینیک های مورد تایید، گرفتن نوبت قبلی الزامی است. کارشناسان کارت سبز، می توانند جهت دریافت نوبت دقیق معاینات پزشکی برای برندگان لاتاری اقدام نمایند. بنابراین با کمک کارشناسان این مجموعه، مشکلی در انجام معاینات مدیکال لازم نخواهید داشت.

گواهی تمکن مالی و اسپانسر

یکی از گواهی های بسیار مهمی که برندگان لاتاری باید در مصاحبه سفارت به همراه داشته باشند، تمکن مالی است. فرد متقاضی باید اثبات کند که می تواند خرج و مخارج و هزینه های زندگی خود را در آمریکا تامین نماید. بنابراین سربار دولت نشده و می تواند در این کشور به آسانی زندگی کند. برای اثبات تمکن مالی چندین راه وجود دارد. معادل سازی دارایی های شخصی به زبان انگلیسی و یا داشتن اسپانسر در آمریکا برای تامین مخارج زندگی جزء این راه حل ها هستند. ارائه اسناد مربوط به حساب بانکی و یا پیشنهاد شغلی نیز در اثبات تمکن مالی تاثیر دارند.

انجام مصاحبه حضوری برندگان لاتاری در سفارت آمریکا

انجام مصاحبه در سفارت آمریکا، آخرین و مهم ترین مرحله ای است که تمام برندگان لاتاری باید آن را طی کنند. این مصاحبه برای ایرانیان به زبان فارسی انجام می شود. بنابراین نیازی نیست بابت دانش زبان انگلیسی خود نگران باشید. دقت کنید که فرد برنده و تمام وابستگان او (همسر و فرزندان زیر 21 سال) باید در مصاحبه حضور داشته باشند. سعی کنید یک ساعت قبل از زمان مصاحبه در سفارت حضور پیدا کنید. به محض ورود به سفارت لازم است مدارک خود را تحویل داده و انگشت نگاری شوید. سپس هزینه مربوط به انجام مصاحبه را پرداخت نمایید. مصاحبه توسط آفیسر سفارت آمریکا انجام شده و سوالاتی مربوط به زندگی، شغل، تحصیلات و ... از مصاحبه کنندگان پرسیده خواهد شد.

 

اشتباهات رایجی که برندگان لاتاری انجام می دهند

  اشتباهاتی که سهوا توسط برندگان لاتاری انجام می شوند شانس اخذ ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور را برای آنان کاهش می دهند. برخی از این اشتباهات موجب هدر رفتن وقت، انرژی و سرمایه برندگان خواهند شد. بنابراین بسیار مهم است که برندگان لاتاری در انجام امور اداری سنجیده عمل کرده و با برنامه ریزی دقیق پیش بروند. مراجعه به موسسه کارت سبز، سبب می شود تا برندگان اطلاعات دقیق و صحیحی از روند اداری صدور ویزای آمریکا پیدا کنند. این گونه از انجام این اشتباهات به صورت سهوا یا عمدا جلوگیری خواهد شد. در ادامه به برخی از این اشتباهات می پردازیم.

· ارائه مدارک به صورت ناقص

· عدم سفر به موقع به کشور مقصد جهت حضور در سفارت آمریکا

· ترجمه کردن مدارک اضافه و غیرضروری

· ارزش گذاری املاک غیرضروری

· تکمیل اشتباه فرم ds 260

· عدم آمادگی قبلی جهت انجام مصاحبه حضوری در سفارت

 

هزینه برندگان لاتاری جهت مهاجرت به آمریکا چقدر است؟

سوال رایجی که توسط اکثر برندگان لاتاری از کارشناسان پرسیده می شود، هزینه های مربوط به امور اداری است. مسلما انجام امور اداری مختلف مستلزم پرداخت هزینه های متعددی می باشد. درنتیجه برندگان باید خود را برای پرداخت این هزینه ها آماده کنند. هزینه انجام مصاحبه در سفارت به ازای هر نفر 330 دلار الی 350 دلار می باشد. هزینه انجام معاینات پزشکی نیز حدودا 220 دلار تا 500 دلار است. جهت کاهش هزینه معاینات پزشکی، توصیه ما این است که واکسیناسیون کامل خود را در ایران انجام دهید. هزینه هایی که برندگان لاتاری باید آن را تقبل کنند عبارتند از:

· تهیه و ترجمه مدارک به زبان انگلیسی

· انجام واکسیناسیون

· هزینه انجام مصاحبه در سفارت آمریکا

· انجام معاینات پزشکی و دریافت مدارک مدیکال

· هزینه سفر به کشور مقصد (ارمنستان، ترکیه یا امارات) برای انجام مصاحبه

1402/03/01
21:56:19
5.0 / 5
399
تگهای خبر: رپورتاژ , تجربه , روان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر