ارتباط خواب خوب با کاهش خطر مبتلاشدن به عفونت

ارتباط خواب خوب با کاهش خطر مبتلاشدن به عفونت

سرشیر: یافته های جدید متخصصان حاکی از آنست که «خواب خوب» می تواند خطر ابتلای افراد به عفونت و نیاز بدن را به آنتی بیوتیک کم کند.


به گزارش سرشیر به نقل از یورونیوز، در مقابل، افرادی که کمتر از شش ساعت و بیش از ۹ ساعت در شبانه روز می خوابند، بیشتر در معرض مبتلاشدن به عفونت قرار دارند و بیش از همه تحت درمان آنتی بیوتیکی قرار می گیرند.
بااینکه همیشه یافته ها نشان می داد که یک «خواب خوب شبانه» می تواند انواع مشکلات را حل کند اما متخصصان حالا شواهد جدیدی کشف کرده اند که نشان میدهد خوب خوابیدن می تواند لطمه پذیری در مقابل عفونت را کم کند.
متخصصان دانشگاه "برگن" نروژ به وسیله پرسش نامه های کوتاهی، کیفیت خواب بیماران و نیز ابتلای آنها به عفونت ها را مورد سوال قرار دادند. آنها دریافتند که بیمارانی که بسیار کم یا زیاد می خوابند، احتمال بیشتری دارد که به عفونت گرفتار شوند و بیمارانی که مشکلات مزمن خواب را تجربه کرده اند نیز با احتمال بیشتری به آنتی بیوتیک نیاز خواهند داشت.
هم اکنون شواهدی وجود دارد که مشکلات خواب، خطر عفونت را بیشتر می کند. قبل از این یک مطالعه نشان داده بود افرادی که به ویروس سرماخوردگی آلوده شده بودند، درصورت داشتن خواب سالم با احتمال کمتری به سرماخوردگی مبتلا شدند.
اختلالات خواب رایج و قابل درمان هستند و اگر بتوان ارتباط خواب را با عفونت تایید نمود، ممکنست کاهش مصرف آنتی بیوتیک و صیانت از افراد در مقابل عفونت ها پیش از وقوع، امکان پذیر شود.
با «کم خوابی» خطر عفونت ۲۷ درصد افزایش می یابد
متخصصان دریافتند بیمارانی که کمتر از شش ساعت در شب می خوابند، ۲۷ درصد بیشتر احتمال دارد که در معرض مبتلاشدن به عفونت قرار گیرند و بیمارانی که بیش از ۹ ساعت می خوابند نیز ۴۴ درصد بیشتر احتمال دارد که عفونت را گزارش کنند.
خواب کمتر از شش ساعت یا بی خوابی مزمن نیز خطر نیاز به آنتی بیوتیک را برای غلبه بر عفونت ها می افزاید.
بر اساس اعلام یکی از پزشکان عضو این تیم مطالعه، بی خوابی در میان بیمارانی که در مراحل اولیه بیماری هستند بسیار شایع است؛ چیزی که پزشکان عمومی آنرا کمتر تشخیص داده اند.1401/12/26
23:52:45
5.0 / 5
187
تگهای خبر: بیماران , پزشك , تجربه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر