قرص جدید کرونا با عوارض جانبی کمتر

قرص جدید کرونا با عوارض جانبی کمتر

سرشیر: داده های جدید پزشکی حاکی از نتایج امیدبخش آزمایشات گروهی از متخصصان چینی روی یک قرص ضدویروسی جدید برای کنترل علایم شدید بیماری کووید 19 است که احتمالاً به سبب بهبودی سریعتر و عوارض جانبی کمتر، تاثیر بهتری نسبت به قرص ˮپاکسلوویدˮ، تولید شرکت ˮفایزرˮ خواهد داشت.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، این داروی خوراکی جدید برای درمان کرونا که VV116 نام دارد در مطالعات فاز سوم آزمایشات بالینی که در چین انجام شده، نتایج امیدبخشی را در درمان بیماری نشان داده بگونه ای که در مهار بیماری خفیف تا متوسط در بیماران پرخطر به اندازه قرص پاکسلووید (Paxlovid) تأثیرگذار بوده و در عین حال عوارض جانبی کمتری داشته است.
نتایج فاز سوم آزمایش ها که در مجله پزشکی نیوانگلند انتشار یافته نشان داده است درمان با این دارو عوارض جانبی کمتری نسبت به پاکسلووید دارد به نحوی که در انتها این مرحله از آزمایش، 67.4 درصد از بیمارانی که VV116 مصرف کرده بودند، عوارض جانبی را گزارش کردند، در حالیکه این میزان در بیمارانی که به آنها پاکسلووید داده شده بود، 77.3 درصد بوده است.
به گزارش هلت دی نیوز، همینطور داروی VV116 در واکنش به مصرف همزمان با سایر داروها مانند داروی خواب، تشنج یا فشار خون بالا، عوارض جانبی و غیرمنتظره ی به مراتب کمتری را به دنبال داشته است.
از طرفی میانگین مدت زمان بهبودی برای مصرف کنندگان VV116 چهار روز و برای بیمارانی که پاکسلووید مصرف کردند، پنج روز بوده است. با این وجود هیچ یک از شرکت کنندگان در هر دو گروه که با دو داروی مختلف تحت آزمایش بودند نه فوت کردند و نه تا روز بیست وهشتم بعد از ابتلا، به نوع شدید بیماری گرفتار شدند.1401/10/17
10:31:48
5.0 / 5
324
تگهای خبر: بهبود , بیماران , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر