تاثیر آلودگی هوا براختلالات روانی

تاثیر آلودگی هوا براختلالات روانی

به گزارش سرشیر نتایج یك تحقیق نشان داده است كه آلودگی هوا با افزایش قابل توجه مرگ و میر در مبتلایان به اختلال روان ارتباط دارد.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، گروهی از محققان در هنگ كنگ دریافتند خطر مرگ و میر در مبتلایان به اختلالات رفتاری و روانی در روزهایی كه سطح آلودگی هوا به اوج خود می رسد به شدت افزایش می یابد.

محققان با بررسی آمار مرگ و میر در طول یك دهه به این ارتباط پی بردند. به قول آنها نرخ مرگ و میر در نخستین روز آلودگی نسبت به روزهای معمولی ۱۶ درصد و در دومین روز ۲۷ درصد بیشتر می گردد. همینطور در صورتی كه این شرایط آب و هوایی با آلاینده ازن هم همراه باشد خطر فوت حدود ۷۹ درصد افزوده می شود.

این تحقیق جدید با دیگر مطالعات اخیر كه حاكی از ارتباط بین افزایش كوتاه مدت سطح آلودگی هوا و اقدام به خودكشی است، مطابقت دارد. هر چند محققان هنوز به صورت كامل متوجه نشده اند چگونه آلودگی هوا باعث این تاثیرگذاری می گردد و لازم است تحقیقات بیشتری صورت گیرد.

تحقیق انجام شده در هنگ كنگ نخستین تحقیق در مورد ارتباط روزهای همراه با گرد و غبار و خطر مرگ و میر است. در روزهایی كه شرایط جوی با گرد و غبار همراه است وجود آلاینده دید افقی را كاهش داده و هوا خشك است.

در این بررسی محققان بیش از ۲۸۴ هزار مورد فوت همچون مرگ و میر مبتلایان به اختلال های روانی و رفتاری همچون افسردگی، اختلال دو قطبی و زوال عقلی را مورد تحلیل قرار داده اند.

به گزارش روزنامه گاردین، آنها اظهار داشتند: با اینكه به صورت كلی در ایام همراه با گرد و غبار نسبت به روزهای معمول خطر مرگ ۲. ۹ درصد افزوده می شود تاثیر شدید آن در مبتلایان به اختلالات روانی و رفتاری بیشتر است. 

1396/11/07
18:49:49
5.0 / 5
5400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر