رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واكسن وزارت بهداشت:

شرایط تزریق دز سوم واکسن های کرونا

شرایط تزریق دز سوم واکسن های کرونا

به گزارش سرشیر رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: طبق مصوبه کمیته فنی کشوری واکسیناسیون کووید۱۹، قرار شد برپایه همان اولویتی که هموطنان دُز اول را دریافت نمودند، دُز سوم (یادآور) را هم دریافت نمایند.


به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری ایرنا، محسن زهرایی روز یکشنبه در یک گفت و گوی تلویزیونی اضافه کرد: 🔹تزریق دُز سوم واکسن از روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی کشور شروع شده است و دز سوم یا یادآور بستگی به نوع واکسن نوبت اول و دوم دارد.
وی عنوان کرد: در مراکز درمانی و بیمارستان هایی که بیماران مبتلا به کرونا را بستری می کنند، همینطور مراکز ۱۶ ساعته و آزمایشگاه هایی که افراد مشکوک به آنجا رجوع می کنند، تزریق دز سوم در اولویت قرار دارد، پس از آن تمامی کارکنان نظام سلامت این دز را دریافت خواهند کرد.
زهرایی خاطرنشان کرد: حالا تمامی مکاتبات برای تزریق دز سوم (یادآور) به دانشگاه های علوم پزشکی ارسال شده و واکسن هم در اختیار آنها قرار گرفته است.
به گفته وی، نوع واکسنی که در دز سوم مورد استفاده قرار می گیرد بستگی به واکسنی دارد که افراد در دزهای اول و دوم دریافت کرده اند، بعنوان مثال کسانی که سینوفارم تزریق کرده اند، در نوبت یادآور یا سوم واکسن نوع غیرفعال شده ویروس آسترزنکا یا پاستوو کووک را دریافت می کنند.
زهرایی تصریح کرد: افرادی هم که در دزهای اول و دوم آسترزنکا و اسپوتنیک تزریق کرده اند، می توانند در دز سوم آسترزنکا و پاستو کووک دریافت نمایند.
به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری ایرنا، تا کنون ۴۸ میلیون و ۱۵ هزار و ۱۵۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۳ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۱۱۸ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷۱ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۲۷۷ دُز رسیده است.


منبع:

1400/07/26
09:38:17
5.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر