وزیر بهداشت:

سرعت واکسیناسیون افزایش می یابد

سرعت واکسیناسیون افزایش می یابد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه همزمان با افزایش ورود و تولید واکسن در کشور سرعت واکسیناسیون افزایش پیدا خواهد کرد، از توزیع گسترده واکسن در استان ها از هفته های آینده اطلاع داد.


به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در توئیتی خاطرنشان کرد: همزمان با افزایش ورود و تولید واکسن در کشور سرعت واکسیناسیون افزایش پیدا خواهد نمود و تلاش می نماییم مراکز در ارتباط با این بخش گسترش پیدا کند.
وی افزود: از هفته های آینده شاهد توزیع گسترده واکسن در استان ها برای واکسیناسیون خواهیم بود.
به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری ایرنا، واکسیناسیون حداکثری، اصلی ترین رویکرد دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا است.
وزیر بهداشت روز گذشته(سه شنبه) در یک گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: امیدواریم در دهه فجر سالجاری، آخر طرح واکسیناسیون کشوری را اعلام نماییم و به یک ایمنی کامل برسیم.
همچنین علیرضا رییسی معاون بهداشت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته اظهار داشت: از هفته آینده پنج میلیون دز واکسن به صورت هفتگی وارد کشور می شود و به عبارتی دیگر در شهریور ماه ۲۰ میلیون دز و در مهر ماه ۳۰ میلیون دز واکسن به دست ما می رسد.
تا کنون ۱۸ میلیون و ۷۸۹ هزار و ۶۱۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۸ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۹۷۰ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۷ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۵۸۶ دُز رسید.
از ابتدای انتشار کرونا در کشور(اسفند ۹۸) تا کنون ۱۰۷ هزار و ۷۹۴ نفر از هموطنان جان خویش را از دست داده اند.
ایران حالا در خیز پنجم کرونا که از آغاز تیر ماه از جنوب شروع شد و به مرکز کشور رسید، به سر می برد.
تلفات کرونا در کشور ۲۸ مرداد ماه از مرز یکصد هزار نفر عبور کرد و روز سه شنبه دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ، رکورد تلفات روزانه طی ۱۹ ماه گدشته شکست.
منبع:

1400/06/10
11:24:29
5.0 / 5
264
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر