تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

سرشیر: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به 621 میلیون و 219 هزار و 557 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 542 هزار و 894 بیمار کووید 19 نیز تأیید شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۹ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۲ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه همین طور با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۷، ۹۹۱، ۴۹۴ ۱، ۰۸۲، ۲۸۶ ۲ هند ۴۴، ۵۷۹، ۰۸۸ ۵۲۸، ۵۸۴ ۳ فرانسه ۳۵، ۲۳۸، ۱۷۴ ۱۵۵، ۰۰۰ ۴ برزیل ۳۴، ۶۸۸، ۰۶۳ ۶۸۵، ۹۳۰ ۵ آلمان ۳۳، ۱۳۷، ۱۴۳ ۱۴۹، ۷۱۴ ۶ کره جنوبی ۲۴، ۷۰۹، ۷۸۹ ۲۸، ۳۱۸ ۷ انگلیس ۲۳، ۶۲۱، ۹۵۲ ۱۸۹، ۹۱۹ ۸ ایتالیا ۲۲، ۳۵۸، ۴۸۷ ۱۷۶، ۹۷۶ ۹ ژاپن ۲۱، ۱۱۸، ۳۲۵ ۴۴، ۴۶۳ ۱۰ روسیه ۲۰، ۸۶۹، ۷۱۴ ۳۸۶، ۹۴۳ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۷ هزار و ۷۰۶ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۴۰۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.1401/07/06
13:46:27
5.0 / 5
48
تگهای خبر: مرگ و میر , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر