بررسی تأثیر یک دارو بر مهار پیشرفت سرطان ریه

بررسی تأثیر یک دارو بر مهار پیشرفت سرطان ریه

به گزارش سرشیر، یک شرکت داروسازی آمریکایی از تولید دارویی اطلاع داد که میتواند خطر پیشرفت سرطان ریه را تا ۳۴ درصد کم کرد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، شرکت داروسازی آمریکایی امژن اعلام نمود: در بررسی های آزمایشگاهی مشخص شد قرص لوماکراس (Lumakras) در مقایسه با شیمی درمانی خطر پیشرفت بیماری را در بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته ریه تا ۳۴ درصد کاهش میدهد.
این شرکت همینطور درحال آزمایش این مورد است که آیا این دارو می تواند در مراحل اولیه بیماری موثر باشد یا خیر. همینطور ماه گذشته مطالعه دیگری روی این دارو همراه با ایمونوتراپی انجام گرفت که میزان بالایی از مسمومیت کبدی را نشان داد و بنابراین نیاز است تا مطالعه بیشتری صورت گیرد.
مقرر است نتایج دقیقتر مطالعه انجام گرفته روی ۳۴۵ بیمار همچون میانگین طول عمر بیمار بدون پیشرفت بیماری- مدت زمانی که روند تشدید بیماری آغاز میشود- در نشست سالانه انجمن اروپایی آنکولوژی (ESMO) در پاریس عرضه شود.
شرکت داروسازی امژن اعلام نمود: ۳۳ درصد از بیماران دریافت کننده این دارو عوارض جانبی جدی مانند اسهال و افزایش آنزیم های کبدی را تجربه کردند و این درحالیست که این آمار در بیمارانی که تحت شیمی درمانی قرار داشتند، ۴۰ درصد بود.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این دارو بگونه ای طراحی شده که شکل جهش یافته یک ژن معروف به KRAS را هدف قرار میدهد که در حدود ۱۳ درصد از سرطان های ریه سلول غیر کوچک (NSCLC)، شایع ترین شکل بیماری، رخ میدهد و کمتر در بعضی از تومورهای جامد دیده میشود.
منبع:

1401/06/21
22:26:39
5.0 / 5
35
تگهای خبر: آنزیم , بیماران , تجربه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر