آمار جهانی کرونا

آمار جهانی کرونا

شمار مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 523 میلیون و 246 هزار و 578 نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و 290 هزار و 706 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 493 میلیون و 271 هزار و 643 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۴.۳ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته است.
همین طور آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۵ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۱ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است. همین طور روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۷ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
جدول جهانی پاندمی کرونا
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۴، ۳۵۷، ۶۰۷ ۱، ۰۲۶، ۸۹۹ ۲ هند ۴۳، ۱۲۵، ۳۷۰ ۵۲۴، ۲۶۰ ۳ برزیل ۳۰، ۷۰۱، ۹۰۰ ۶۶۵، ۰۵۶ ۴ فرانسه ۲۹، ۱۸۹، ۵۸۲ ۱۴۷، ۴۷۸ ۵ آلمان ۲۵، ۸۰۹، ۶۶۴ ۱۳۸، ۰۰۷ ۶ انگلیس ۲۲، ۲۰۳، ۷۹۹ ۱۷۷، ۴۱۰ ۷ روسیه ۱۸، ۲۶۴، ۸۳۶ ۳۷۷، ۷۵۹ ۸ کره جنوبی ۱۷، ۸۳۰، ۴۲۹ ۲۳، ۷۷۱ ۹ ایتالیا ۱۷، ۰۷۱، ۶۴۹ ۱۶۵، ۳۴۶ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۰۵۵، ۵۷۶ ۹۸، ۹۰۴ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۸ هزار و ۴۳۴ مورد مبتلاشدن و ۱۴۱ هزار و ۲۳۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه شانزدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تا حالا در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، شیلی، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۷ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.1401/02/27
11:29:59
5.0 / 5
223
تگهای خبر: بهبود , مرگ و میر , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر