۱۰۰ قلم دارو زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفت

۱۰۰ قلم دارو زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، اظهار داشت: در جهت کاهش هزینه های دارویی آحاد جامعه، ۱۰۰ قلم دارویی که پارسال افزایش قیمت یافته بود اما به علت نداشتن منابع بیمه ای زیر پوشش سازمان های بیمه گر پایه قرار نگرفته بود، به صورت کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی ناصحی، اظهار داشت: پارسال ۵۶۰ قلم دارو در کشور افزایش قیمت داشته اند که ۴۶۰ قلم از آنها زیر پوشش بیمه قرار گرفتند و ۱۰۰ قلم همچنان بدون پوشش بیمه ای باقی ماندند. این امر سبب افزایش هزینه های پرداخت از جیب مردم شد؛ چون که دریافت ۱۰۰ قلم دارو بدون پوشش بیمه ای هزینه بالایی را به دنبال داشت.
وی ادامه داد: با عنایت به پیگیری های بعمل آمده در این حوزه از جانب سازمان بیمه سلامت ایران و همینطور قول مساعد دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تأمین منابع مورد نیاز سازمان های بیمه گر پایه، از هفتم اردیبهشت ماه سالجاری قیمت این داروها با پوشش کامل بیمه ای در سامانه های سازمان بیمه سلامت ایران مورد پذیرش و اصلاح قرار گرفت و تعهدات در ارتباط با این داروها افزوده شد.
او تصریح کرد: از این به بعد بیمه شدگان در بخش بستری ۱۰ درصد و در بخش سرپایی ۳۰ درصد را بعنوان سهم بیمه شده و سازمان بیمه سلامت هم بر مبنای تعهدات خود ۹۰درصد در بخش بستری و ۷۰درصد در بخش سرپایی را پرداخت خواهند کرد.
ناصحی اضافه کرد: در جهت کاهش هزینه های دارویی آحاد جامعه، ۱۰۰ قلم دارویی که پارسال افزایش قیمت یافته بود، اما به علت نداشتن منابع بیمه ای زیر پوشش سازمان های بیمه گر پایه قرار نگرفته بود؛ از چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه سالجاری به صورت کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، ناصحی در پایان، اظهار داشت: امیدواریم با تأمین منابع لازم بتوانیم به تدریج شاهد افزایش تعهدات بیمه ای و کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در هزینه های سلامت باشیم.1401/02/10
12:09:19
5.0 / 5
279
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر