معاون وزیر بهداشت:

زنگ خطر امیکرون به صدا درآمده است

زنگ خطر امیکرون به صدا درآمده است

به گزارش سرشیر معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: هم اکنون میزان کل مراجعین سرپایی و بستری کرونا تفاوت نکرده، اما تعداد تست های مثبت افزایش پیدا کرده و این یک زنگ خطر است، ازاین رو تمام مراکز باید در حالت آماده باش قرار گیرند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر سعید کریمی، در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، اظهار داشت: عنوان برنامه در دست اقدام وزارت بهداشت در دولت سیزدهم، "طرح عدالت و تعالی نظام سلامت" است، چونکه فسلفه وجودی ما تکریم ارباب رجوع است و تمام توان ما باید در جهت ایجاد رضایت، افزایش عدالت و ارتقای کیفیت خدمات باشد.
وی ادامه داد: باوجود وجود محدودیت های منابع و مشکلات، ضمن بررسی ظرفیت ها باید به تمامی منابع با دید افزایش بهره وری نگریست.
کریمی اظهار داشت: فساد ستیزی در هر حوزه ای معنای خاص خویش را دارد. در حوزه درمان، نظارت در تمام ابعاد باید جدی گرفته شود.
وی افزود: علاوه بر اعتباربخشی که باید به صورت جدی دنبال شود، مبحث خود نظارتی هم پیشنهاد ماست که در فواصل زمانی توسط مراکز و ستاد صورت خواهد گرفت.
معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: توزیع تمام تجهیزات پزشکی برپایه سامانه دادپا خواهد بود. درخواست ها از راه این سامانه برای ما ارسال شده و به شیوه علمی این توزیع صورت خواهد گرفت.
بنابر اعلام وبدا، کریمی در انتها درمورد سویه اُمیکرون خاطرنشان کرد: هم اکنون میزان کل مراجعین سرپایی و بستری تفاوت نکرده، اما تعداد تست های مثبت افزایش پیدا کرده و این یک زنگ خطر است، ازاین رو تمام مراکز باید در حالت آماده باش باشند.
منبع:

1400/10/25
22:11:11
5.0 / 5
276
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر