مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

بیمه سلامت به معلولان توجه ویژه دارد

بیمه سلامت به معلولان توجه ویژه دارد

سرشیر: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به توجه ویژه بیمه سلامت به خدمات توانبخشی معلولان آخرین جزئیات از اجرای طرح نسخه الکترونیک را بیان کرد.


به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، محمدمهدی ناصحی ضمن اشاره به برخی اظهارنظرها در مورد عدم هزینه کرد این سازمان درمورد خدمات توانبخشی معلولان، با اشاره به اینکه در یک سال گذشته بیمه سلامت توجه ویژه ای به این امر داشته است، عنوان کرد: مددجویان زیر پوشش بهزیستی با رفتن به مراکز که اعلام شده می توانند از مزایای بیمه استفاده و مبالغ هزینه شده را دریافت نمایند.
وی همینطور ضمن اشاره به طرح نسخه الکترونیک اقدامات انجام شده در این عرصه را درخشان دانست و بیان نمود: این طرح در ۲۱ استان بالای ۸۰ درصد تمام الکترونیک اجرا شده و در ۱۰ استان هم بالای ۹۰ درصد پیشرفت داشته و درخواست تعویق ۶ ماهه از جانب وزارت بهداشت به منظور رسیدن بیمه های دیگر پایه مثل تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح به ما بوده است.
به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری ایرنا، سازمان بیمه سلامت پیشتاز اجرای نسخه الکترونیک است و پروژه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی از آن دست طرح هایی است که اگر به صورت کامل در کشور اجرایی شود، می تواند نتایج مهمی را برای حوزه سلامت به دنبال داشته باشد که مهم ترین آن شفافیت در عملکرد و منابع سلامت است؛ ضمن این که با اجرای این طرح مهم ملی از خطاهای رایج در نسخه نویسی جلوگیری می شود.
سازمان بیمه سلامت ایران بعنوان یکی از بزرگترین سازمان های بیمه گر پایه در جهت اجرای مصوبات قانونی مجلس در قانون بودجه و برنامه ششم توسعه، اجرای نسخه نویسی الکترونیکی را شروع کرد و در این راه خدمات بی نظیری را با عنایت به شرایط روز جامعه و اعتبارات و منابعی که در دست داشت، به بیمه شدگان خود ارائه داد؛ هر چند در مقطعی به علت درگیری با مبحث کرونا و شروع دولت جدید، وقف های در مراکز دولتی که قسمت قابل توجهی از خدمات دهی را انجام می دهند، ایجاد شد؛ اما هیچ گاه اختلال به وجود نیامده است.
اکنون ۹۲ درصد مطب ها و مراکز پزشکی، ۹۰درصد داروخانه ها، ۹۶ درصد آزمایشگاه ها، ۹۷ درصد مراکز پرتو پزشکی و ۳۹ درصد درمانگاه ها به سامانه نسخه الکترونیک متصل شدند و ۵۴.۲ درصد این مراکز نسخه نویسی الکترونیک را اجرا کرده اند.
منبع:

1400/09/10
23:00:28
5.0 / 5
269
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر